بسم الله الرحمن الرحیم -- « وَ اعْتَصِمُوا بِحَبْلِ اللَّهِ جَمِيعاً وَ لا تَفَرَّقُوا »--« همگي به ريسمان خدا چنگ زنيد، و پراكنده نشويد » (آل عمران / 103)

کمک ۴ میلیارد ریالی رهبر انقلاب برای آزادی زندانیان نیازمند

همزمان با برگزاری سی‌ویکمین همایش گلریزان، ویژه‌ی کمک به آزادی زندانیان ...

آزادی فلسطین سنت الهی است امریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند

 در اولین روز از بهار قرآن ماه مبارک رمضان، حسینیه امام خمینی(ره) یکپارچه منور به ...

مسئولین کشور در امتحان بزرگی هستند، آیا عزت ملت را حفظ خواهند کرد یا نه؟/ به ۳ کشور اروپایی اعتماد نکنید

رهبر معظم انقلاب به‌ مناسبت هفته‌ گرامیداشت مقام معلم، با حضور در دانشگاه ...

دوران بزن در رو گذشته است پای امریکایی‌ها از منطقه قطع خواهد شد

 حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (دوشنبه) در آستانه روز ...

آخرین اخبار بوشهر

شیخ یاسین احمدی گفت: جهت ادای دين و اعلان وفاداری به انقلاب إسلامی و نظام إسلامی، يكايك ما موظف هستيم كه در راهپيمايی و جشن با شكوه ٢٢ بهمن، شركت كنيم تا جهانيان بدانند كه ملت ايران مسلمانند و وفادار به نظام جمهوری إسلامی هستند.

شیخ یاسین احمدی امام جمعه اهل سنت بندر پرک در خطبه های نماز جمعه پس از حمد و ثنای خداند و سلام و درود بر رسول الله (ص) و آل پاكش، این هفته در خصوص " قول سديد و سخن هدفمند" به ایراد سخن پرداخته و در مطلع بیانات اظهار کرد:

آنچه كه بايد بدانيم قرآن أصل است همين قرآنی كه ميان ماست بعنوان برنامه زندگی برنامه دنيا و آخرت و سعادت ما در گرو اهميت دادن و عمل به آن است اگر اين قرآن نبود محمد بن عبدالله، محمد رسول الله(ص) نمی شد بنابر اين هيچگاه قرآن را فراموش نكنيم ...« ياايها الذين آمنوا اتقوا الله و قولوا قولا سديدا/يصلح لكم اعمالكم و يغفر لكم ذنوبكم و من يطع الله فقد فاز فوزا عظيما» ...سوره احزاب.ای كساني كه إيمان آورديد تقوای خداوندی پيشه كنيد و سخن حق بگوييد، اعمالتان إصلاح می شود و گناهانتان آمرزش می يابد و كسی كه از خداوند و رسول اطاعت كند به رستگاری عظيمی می رسد.

وی افزود: این آیات خطاب به مؤمنان است نوعی تشويق و يادآری است اينكه بر مبنای إيمان خود عمل كنيد و هميشه زمانی كه خواهان سخن گفتن هستيد تقوا داشته باشيد و خداوند را در نظر بگيريد.

خطیب جمعه با بیان اینکه صاحب سخن سديد مستقيم و هدفمند كسی است كه از تهمت و افترا و غيبت و سخن ناروا بدور و گريزان است، اضافه کرد: بنابر اين اگر خواهان لب گشودن به سخن باشيم، سخن تازه بگوييم سخنی كه همه را به هم نزديك كند و به وجود ما تازگي دهد.

بقول مولانا :

يك سخن تازه بگو تا دو جهان تازه شود / بگذرد از حد دو جهان بی حد و اندازه شود

وی تصریح کرد: برطبق آيات فوق قول سديد إصلاح اعمال و غفران ذنوب و گناهان است.

شیخ یاسین احمدی ضمن تبریک دهه فجر و ایام خجسته پیروزی انقلاب اسلامی گفت: نمازگزاران عزيز و بزرگوار همانگونه كه می دانيم و بركسی پنهان نيست كه ما در روزهای بزرگی هستيم. ايام پيروزی انقلاب إسلامی و در روزهايی كه همه دشمنان نظام إسلامی همان كسانی كه بغض و كينه ی ديرينه ی آنان به آنها اجازه ديدن نظام إسلامی در رقعه ی جهان نمی دهد، دست به توطئه های گوناگون می زنند تا شور و شوق انقلاب را در وجود پرجوش ملت ايران خاموش كنند يا آنرا كم رنگ نشان دهند.

وی باتصریح بر اینکه انقلاب إسلامی ايران يك سنت الهی بر زمين است افزود: همانگونه كه خورشيد از مشرق طلوع مي كند و در مغرب غروب می كند و تا روز قيامت بقای زمين با وجود خورشيد و ديگر كائنات است، دين و نظام إسلامی نيز چنين است و بايد باشد و اين ملت ها هستند كه با تلاش و حركت و بيداری إسلامی و استمداد از خداوند ضامن و حافظ بقای نظام إسلامی هستند.

وی تاکید کرد: از اينرو جهت ادای دين و اعلان وفاداری به انقلاب إسلامی و نظام إسلامی، يكايك ما موظف هستيم كه در راهپيمايی و جشن با شكوه ٢٢ بهمن، شركت كنيم تا جهانيان بدانند كه ملت ايران مسلمانند و وفادار به نظام جمهوری إسلامی می باشند و هميشه و در همه برهه های از زمان، در صحنه هستند.

پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر ©1391