بسم الله الرحمن الرحیم - « وَ اعْتَصِمُوا بِحَبْلِ اللَّهِ جَمِيعاً وَ لا تَفَرَّقُوا » (ال عمران / 103) و همگي به ريسمان خدا چنگ زنيد، و پراكنده نشويد. - « إِنَّ هَذِهِ أُمَّتُکُمْ أُمَّةً وَاحِدَةً وَأَنَا رَبُّکُمْ فَاعْبُدُونِ » (انبیاء/92) بی‌ تردید این امت شما امتی یگانه است و من پروردگار شما هستم . پس تنها مرا پرستش کنید.

کمک ۴ میلیارد ریالی رهبر انقلاب برای آزادی زندانیان نیازمند

همزمان با برگزاری سی‌ویکمین همایش گلریزان، ویژه‌ی کمک به آزادی زندانیان ...

آزادی فلسطین سنت الهی است امریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند

 در اولین روز از بهار قرآن ماه مبارک رمضان، حسینیه امام خمینی(ره) یکپارچه منور به ...

مسئولین کشور در امتحان بزرگی هستند، آیا عزت ملت را حفظ خواهند کرد یا نه؟/ به ۳ کشور اروپایی اعتماد نکنید

رهبر معظم انقلاب به‌ مناسبت هفته‌ گرامیداشت مقام معلم، با حضور در دانشگاه ...

دوران بزن در رو گذشته است پای امریکایی‌ها از منطقه قطع خواهد شد

 حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (دوشنبه) در آستانه روز ...

آخرین اخبار بوشهر

مولوی علی احمد سلامی گفت: افرادی که از توطئه های دشمنان مطلع و آگاه هستند سیاستمداران و روحانیون و رسانه های کشورهای اسلامی وظیفه دارند توطئه های استکبار را برای مردم تبیین کنند.

مولوی علی احمد سلامی علاوه بر نمایندگی مردم استان سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری و عضویت در شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، عضو هیئت علمی گروه فقه و حقوق حنفی دانشگاه مذاهب اسلامی و مدرس حوزه علمیه دارالعلوم زاهدان نیز می‏باشد.

در حاشيه همایش همگرایی علمای اسلام در مقابله با مکر تکفیردر محضر ایشان سؤالاتی مطرح شد در پاسخ به علل گرایش جوانان به گروه های افراطی و تکفیری در جهان اسلام گفت:

جوانان و افرادی از کشورهای اسلامی به جریانهای تکفیری چه داعش و چه النصره جذب و گرایش پیدا می کنند که غالبا بیکار هستند و شغل مناسبی ندارند و دلیل دیگر عدم آگاهی از ماهیت جریانهای تکفیری است. دلیل سوم  عدم علاقمندی به موازین مذهبی و دینی است و علت چهارمی که میتوان برآن اشاره کرد تبلیغاتی است که در فضاهای مجازی و شبکه های ماهواره ای صورت می پذیرد. با تبلیغاتی که از ناحیه دشمنان انجام می شود جوانان اغلب چون از سرمایه علمی بی بهره اند فریب داعش و گروه های تکفیری را می خورند این عوامل همه دست به دست هم می دهند و زمینه و بستر گرایش را برای جریانهای انحرافی هموار می کند. البته تنها این عوامل که شمرده شد نیست ما علما و روحانین و مسئولین به صورت جدی برای تفهیم  معنا و مفهوم درست اسلام و همچنین برای تفهیم اهداف جریانهای تکفیری تلاش چندانی نکردیم این چند علل می تواند سبب جذب و گرایش مسلمانها چه در کشورهای اسلامی و چه مسلمانان کشورهای غیر اسلامی به سمت و سوی جریانهای تکفیری باشد.

- مولوی سلامی در پاسخ به رویکرد جریانهای تکفیری نسبت به جمهوری اسلامی ایران گفت: آنها مخالف نظام جمهوری اسلامی هستند. مخالفان نظام  سعی دارند که این جریان ها را به نحوی هدایت کنند که در حد خیلی وسیع به ضرر نظام اسلامی انجام پذیرد. دشمنی آنها از ابتدا بوده و هست و همچنان باقی خواهد بود و این باعث تعجب ما نخواهد شد چون جریان مخالف هیچگاه از مخالفت خود دست برنخواهد داشت و از هر ترفند و حربه ای که به ضرر نظام باشد و به ضرر منافع و مصالح کشور باشند استفاده خواهد کرد. اما آنچه که مهم است آگاهی خود مردم است و الحمد لله تا حال هم آگاه و بصیر بوده اند و با بلوغ سیاسی که داشته اند فریب دشمن را نخورده اند اما نکته ای که قابل تامل است این است که شرایط سخت معیشتی که امروز در اثر تحریمها مردم ما با آن مواجهند مسئولین کشور با سعی و تلاش مضاعف در صدد آن باشند تا مشکلات معیشتی مردم را رفع کنند و اولویت تصمیم گیریها رفع مشکلات معیشتی مردم باشد.

- با توجه به اهمیت مسئله فلسطین خصوصا قدس شریف و باتوجه بر اینکه استکبار در تلاش است تا فلسطین در افکار عمومی منطقه کمرنگ شود و از یاد ملت ها برود چه کنیم مسئله جهان اول اسلام فراموش نشود؟

هرسال آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به عنوان روز قدس هم در ایران و هم سرتاسر جهان اسلام و هم برخی کشورهای آزادیخواه جهان برگزار می شود که بسیارتاثیرگذار است بخاطر اینکه رژیم اشغالگر قدس و نیز نوکران آنها در منطقه و جهان بدانند که این مسئله فراموش نشده است اما شما میدانید که استکبار و حامیان رژیم اشغالگر قدس همیشه در جهان اسلام و بخصوص در خاور میانه بحرانهایی را ایجاد می کنند که به گمان اینکه جریان فلسطین را از اذهان مسلمین پاک کنند. یکی از همین بحران ها جنگ سوریه و یمن و عراق و دیگر کشورهاست لازم است افرادی که از توطئه های دشمنان مطلع و آگاه هستند سیاستمداران و روحانیون و رسانه های کشورهای اسلامی هرآن و هر لحظه جریانات را مطرح کنند و توطئه های استکبار را تبیین کنند تا اهداف دشمنان از این جنگهای فرقه ای و طایفه ای برای مردم تبیین و آشکار شود.

-در خصوص صحبت های اخیر ترامپ مبنی بر معرفی قدس شریف به عنوان پایتخت اسرائیل پشت پرده اهداف دشمنان در چه اهدافی می بینید؟

بعضی اوقات دزدی بخواهد که منزلی برود اول سنگی می اندازد تا ببیند که آیا کسی بیدار است و یا هم خوابند ترامپ از راه های دیگر عاجز و نا امید شده است این آخرین ترفتدی است که برآن متوسل شده است تا ببیند که جهان اسلام از خود حرکتی نشان می دهد و یا نه. اگر جهان اسلام به حرکت در بیاید ترامپ همان دزد است حساب کارش را می کند ولی اگر از کسی حرکتی نبیند می فهمد که مردم همه خوابند و به مسیر تجاوز و سیطره بر جهان اسلام را ادامه خواهد داد.

پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر ©1391