بسم الله الرحمن الرحیم - « وَ اعْتَصِمُوا بِحَبْلِ اللَّهِ جَمِيعاً وَ لا تَفَرَّقُوا » (ال عمران / 103) و همگي به ريسمان خدا چنگ زنيد، و پراكنده نشويد. - « إِنَّ هَذِهِ أُمَّتُکُمْ أُمَّةً وَاحِدَةً وَأَنَا رَبُّکُمْ فَاعْبُدُونِ » (انبیاء/92) بی‌ تردید این امت شما امتی یگانه است و من پروردگار شما هستم . پس تنها مرا پرستش کنید.

کمک ۴ میلیارد ریالی رهبر انقلاب برای آزادی زندانیان نیازمند

همزمان با برگزاری سی‌ویکمین همایش گلریزان، ویژه‌ی کمک به آزادی زندانیان ...

آزادی فلسطین سنت الهی است امریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند

 در اولین روز از بهار قرآن ماه مبارک رمضان، حسینیه امام خمینی(ره) یکپارچه منور به ...

مسئولین کشور در امتحان بزرگی هستند، آیا عزت ملت را حفظ خواهند کرد یا نه؟/ به ۳ کشور اروپایی اعتماد نکنید

رهبر معظم انقلاب به‌ مناسبت هفته‌ گرامیداشت مقام معلم، با حضور در دانشگاه ...

دوران بزن در رو گذشته است پای امریکایی‌ها از منطقه قطع خواهد شد

 حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (دوشنبه) در آستانه روز ...

آخرین اخبار بوشهر

شیخ خلیل افرا گفت: اگر کسی دنبال آرامش قلب و سکون نفس و راحتی دل است ملازم به استغفار باشد و اگر کسی دنبال رزق و روزی و درپی مال و ثروت حلال،  نسل فرزندان خوب و شایسته است  باید بر استغفار مداومت کند.

 شیخ خلیل افرا عضو شورای برنامه ریزی مدارس اهل سنت کشور در خطبه های نماز جمعه این هفته در جمع نمازگزاران با بیان اینکه نماز استسقاء و نماز طلب باران سنت است، گفت: نماز استسقاء سنت است هرموقع به آن نیاز باشد و دلیل این نماز عمل انبیاء و مرسلین قبل پیامبر(ص) و عمل پیامبر(ص) در جاهای متعدد باکیفیتهای متنوع بوده است.

 وی افزود: آب نعمتی از نعمتهای خدای عزوجل بر بندگانش است و هیچکس از آن مستغنی و بی نیاز نمی شود. خداوند می فرماید: « وجعلنا من الماء کل شئ حی».

رئیس هیات افتا اهل سنت استان بوشهر با اظهار اینکه دوامر بسیار مهم همیشه بعد از یاس و قنوط می آیند، گفت: نصر و پیروزی و نزول باران رحمت، خداوند دراین باره می فرماید: « وهو الذی ینزل الغیث من بعد ما قنطوا و ینشر رحمته وهو الولی الحمید » و درباره پیروزی « حتی اذا استیاس الرسل و ظنوا انهم قد کذبوا جاءهم نصرنا » ودر حدیث آمده است: « نازل البلاء الا بذنب وما رفع الا بالتوبه» هر بلایی که بر امت می آید از گناهان امت و هر رحمتی و خیر و برکتی برای امت بیاید از توبه و استغفار است.

شیخ خلیل افرا با تاکید بر اینکه ما همگی به استغفار و طلب آمرزش نیاز داریم عنوان کرد: اگر کسی دنبال آرامش قلب و سکون نفس و راحتی دل است ملازم به استغفار باشد: « وان استغفروا ربکم ثم توبوا الیه یمتعکم متاعا حسنا » اگر کسی دنبال صحت بدن و سلامتی از بیماران است بر استغفار محافظت کن. خداوند می فرماید: « وان استغفروا ربکم ثم توبوا الیه یرسل السماء علیکم مدرارا ویزدکم قوه الی قوتکم ».

 امام جمعه موقت اهل سنت شهر کنگان با بیان اینکه با استغفار  مصائب و عذاب و عقوبتها از مادور می شود، گفت: خداوند می فرماید: « وماکان الله لیعذبهم وانت فیهم » مانع نزول عذاب، استغفار و وجود شخص پیامبر(ص) است خداوند میفرماید: « و ماکان الله لیعذبهم وانت فیهم و ماکان الله معذبهم وهم یستغفرون»

وی تاکید کرد: اگر کسی دنبال رزق و روزی و دنبال مال و ثروت حلال و دنبال نسل فرزندان خوب و شایسته است باید بر استغفار مداومت کند. « فقلت استغفروا ربکم انه کان غفارا، یرسل السماء علیکم مدرارا و یمددکم باموال و بنین و یجعل لکم جنات و یجعل لکم انهارا »

شیخ خلیل افرا با اشاره به اینکه یکی از عوامل و کلید های مهم نزول باران رحمت ایمان و تقوا است بیان کرد: خداوند می فرماید: « ولو ان اهل القری ءامنوا والتقوا لفتحنا برکات من السماء والارض » دومین عامل نزول رحمت استقامت بر حق است « ولو استقاموا علی الطریقه لاسقیناهم ماء غدقا »

 خطیب جمعه افزود:  خداوند می فرماید: « و ضرب الله مثلاقریه کانت ءامنه مطمئنه یاتیها رزقها رغدا من کل مکان فکفرت بانعم الله فاذاقها لباس الجوع والخوف بما کانوا یصنعون» و بزرگان می فرمایند: شکر بر دو نوع است شکر قولی و با زبان و شکر عملی، اینکه ما با زبان بگوییم الحمدلله و شکرنعمتهای خدای متعال بجا بیاوریم اما در عمل از ما معصیت و نافرمانی خدا سر بزند اگر به حال فقرا و مستمندان توجه نکنیم و اهمیت ندهیم در عمل شاکر نیستیم.

شیخ افرا تاکید کرد: چانکه درخدمت بندگان صالح و شایسته خداوند فقرا و مستمندان و ایتام نباشیم و  نیازها و حاجتهای آن ها را بر آورده نکنیم و به احوال آنها توجه نکنیم در عمل شکر نعمات خداوند را بجا نیاورده ایم.

در پایان خطبه، عضو شورای برنامه ریزی مدارس اهل سنت کشور گفت: تا می توانیم استغفار را فراموش نکنیم بر استغفار مداومت کنیم و بر نعمتهای خدای متعال شاکر و سپاسگزار باشیم چه شکر قولی و چه شکر عملی تا اینکه رحمت خدای متعال چه رحمت معنوی و چه رحمت حسی برما نازل شود.

در خاتمه طول عمر باعزت توام باصحت و سلامتی برای  مقام معظم رهبری امام خامنه ای ازخداوند متعال خواهانیم. 

پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر ©1391