بسم الله الرحمن الرحیم - « وَ اعْتَصِمُوا بِحَبْلِ اللَّهِ جَمِيعاً وَ لا تَفَرَّقُوا » (ال عمران / 103) و همگي به ريسمان خدا چنگ زنيد، و پراكنده نشويد. - « إِنَّ هَذِهِ أُمَّتُکُمْ أُمَّةً وَاحِدَةً وَأَنَا رَبُّکُمْ فَاعْبُدُونِ » (انبیاء/92) بی‌ تردید این امت شما امتی یگانه است و من پروردگار شما هستم . پس تنها مرا پرستش کنید.

پیام امام خامنه‌ای در پی سانحه‌ سقوط هواپیمای مسافربری تهران - یاسوج

رهبر معظم انقلاب در پی سقوط هواپیمای مسافربری تهران-یاسوج و جان‌باختن تعدادی از ...

هدف امریکا از انتقال داعش به افغانستان توجیه حضور خود درمنطقه است

حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح (سه‌شنبه) در ابتدای جلسه درس ...

ملت فلسطین مواضع ثابت و ارزشمند ایران در مسئله قدس را می‌ستاید

آقای اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) در نامه‌ای به ...

«غلط زیادی» امریکا در خصوص قدس به سرانجام نخواهد رسید

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر امروز (سه‌شنبه) در دیدار ...

آخرین اخبار بوشهر

شیخ محمد کوزه گر در خطبه های نماز جمعه گفت: بندگی خداوند بهترین ابزار برای رسیدن به همه خواسته ها و کمالات است انسان با ایمان و خداترس برتر از هرچیز در جهان  و عزیزترین موجودات و مخلوقات در روی زمین است.

 شیخ محمد کوزه گر امام جمعه موقت نخل غانم در خطبه های نماز جمعه این هفته پس از حمد و ثنای الهی با اشاره به اسباب و راه های رسیدن به بهشت و رضایت خداوند متعال گفت: مهمترین عوامل و اسباب ورود به بهشت و کسب رضایت خداوند توحید و یکتاپرستی ست.

وی افزود: خداوند برای کسانی که به او شرک می ورزند و برایش شریک قائلند ورود به بهشت را حرام کرده است. پس  در قلبت و درونت بجز خداوند را راه نده و از غیر او نباید از کسی بترسی یا دوست بداری و یا آن را بخوانی و طلب کنی.

خطیب جمعه با ذکر اینکه این مقام و منزلت برای کسانی است که خداوند را آنطور که باید و شاید شناخته و معرفت آن را حاصل کرده باشند، گفت: خداوند در اینباره می فرماید: « و من الناس من یتخذ من دون الله أندادا یحبونهم کحب الله والذین آمنوا أشد حبالله».

شیخ کوزه گر با بیان راهای ایجاد محبت خداوند در قلب و دل انسان گفت: باید در قلب ما استحضار برای نعمتهای خداوند بوجود بیاید و یکی از بارزترین  این نعمتها، نعمت ستراست. خداوند نسبت  به بندگانش ستار است و گناهان آنها را می پوشاند و دوست ندارد بندگانش را رسوا کند، و اگر این نعمت را از آنها بگیرد مردم از یکدیگر بیزار می شوند و دچار مشکلات فروانی می شوند و هرج و مرج در جامعه بوجود می آید.

وی در ادامه سخنان مهمترین وجه ممیز اسلام از دیگر ادیان و مسلکها توحید و یکتاپرستی بیان کرده و یاد آور شد:  مردم در جامعه اسلامی فقط خدای یکتا را پرستش و عبادت می کنند. الوهیت و بزرگی را خاص او می دانند و سرپرستی و زمامداری را حق منحصر او می شمارند. همه مبانی فکری و عملی یعنی فکر، عقیده، مقررات، احکام، ارزشهای اجتماعی خود را در قلمرو حکم و اراده آفریدگار جهان قرارمیدهند.

امام جمعه موقت نخل غانم در پایان سخنان گفت: بندگی نسبت به خداوند بهترین ابزار برای رسیدن به همه خواسته ها و کمالات است انسان با ایمان و خداترس برتر از هرچیز در جهان  و عزیزترین موجودات و مخلوقات در روی زمین است.

پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر ©1391