بسم الله الرحمن الرحیم - « وَ اعْتَصِمُوا بِحَبْلِ اللَّهِ جَمِيعاً وَ لا تَفَرَّقُوا » (ال عمران / 103) و همگي به ريسمان خدا چنگ زنيد، و پراكنده نشويد. - « إِنَّ هَذِهِ أُمَّتُکُمْ أُمَّةً وَاحِدَةً وَأَنَا رَبُّکُمْ فَاعْبُدُونِ » (انبیاء/92) بی‌ تردید این امت شما امتی یگانه است و من پروردگار شما هستم . پس تنها مرا پرستش کنید.

کمک ۴ میلیارد ریالی رهبر انقلاب برای آزادی زندانیان نیازمند

همزمان با برگزاری سی‌ویکمین همایش گلریزان، ویژه‌ی کمک به آزادی زندانیان ...

آزادی فلسطین سنت الهی است امریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند

 در اولین روز از بهار قرآن ماه مبارک رمضان، حسینیه امام خمینی(ره) یکپارچه منور به ...

مسئولین کشور در امتحان بزرگی هستند، آیا عزت ملت را حفظ خواهند کرد یا نه؟/ به ۳ کشور اروپایی اعتماد نکنید

رهبر معظم انقلاب به‌ مناسبت هفته‌ گرامیداشت مقام معلم، با حضور در دانشگاه ...

دوران بزن در رو گذشته است پای امریکایی‌ها از منطقه قطع خواهد شد

 حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (دوشنبه) در آستانه روز ...

آخرین اخبار بوشهر

کسی که بخواهد یتیمی را بیآزارد یا حقی را از او ضایع و پایمال کند و اموال او را به ناحق مصرف نماید خداوند وعده عذاب شدیدی به او داده است.

 شیخ یعقوب شمسا امام جمعه موقت اهل سنت سیراف در خطبه های نماز جمعه ابن هفته پس از توصیه خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی مطالبی را در خصوص اکرام و نوازش یتیم بیان کرده و گفت: در هر جامعه تعدادی از کودکان هستند که والدین خود را ممکن است از دست داده و بی کس و تنها مانده باشند دین اسلام سرپرستی و نگهداری از یتیم را کاری پر ارزش و پر فضیلت برای ما مسلمانان معرفی کرده و اجر و پاداش فراوانی برای آن در نظر گرفته است.

وی افزود: الحمدالله در جامعه اسلامی ما هستند افراد دلسوزی که برای رضای خداوند مسئولیت و سرپرستی یک یا چند یتیم را برعهده گرفته و از سرمایه خود برای ایتام هزینه می کنند و جای خالی پدر و مادر از دست رفته آنان را پر می کند.

خطیب جمعه با بیان اینکه کسانی سرپرستی یتیمی را برعهد دارند خداوند در خانه آنها خیر و برکت قرار می دهد یادآور شد: در چنین خانه و منزلی که یتیمی بر سر سفره آنها بزرگ می شود خداوند در رزق و روزی آنان خانواده برکت قرار می‌دهد.

شیخ شمسا تاکید کرد: بهترین خانه از خانه های مسلمانان خانه ای است که در آن خانه یتیمی باشد و اهل خانه به آن یتیم خوبی و احسان کنند و دست نوازش بر سر آن بکشند.

خطیب جمعه با ذکر روایتی از رسول اکرم صلی الله علیه و آله گفت: کسی که دست نوازش بر سر یتیمی بکشد به اندازه موهایی که دست او برآن عبور کرده برای او حسنات و نیکی نوشته می‌شود چه برسد به کسی که یتیمی را به خانه ببرد و همانند فرزند خودش از او نگهداری کرده و او را در آب و غذا و پوشاک شریک نماید.

وی در ادامه سخنان با مذموم خواندن و تقبیح یتیم آزاری گفت: کسی که بخواهد یتیمی را بیآزارد یا حقی را از او ضایع و پایمال کند و اموال او را به ناحق مصرف نماید خداوند وعده عذاب شدیدی به او داده است.

وی در پایان سخنان افزود: خداوند می‌فرماید کسانی که اموال یتیم را از روی ظلم و به ناحق بخورند آنها آتش جهنم را در شکم خود فرو کرده اند و پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم خوردن اموال یتیم را از گناهان هلاک کننده معرفی کرده است.

پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر ©1391