بسم الله الرحمن الرحیم - « وَ اعْتَصِمُوا بِحَبْلِ اللَّهِ جَمِيعاً وَ لا تَفَرَّقُوا » (ال عمران / 103) و همگي به ريسمان خدا چنگ زنيد، و پراكنده نشويد. - « إِنَّ هَذِهِ أُمَّتُکُمْ أُمَّةً وَاحِدَةً وَأَنَا رَبُّکُمْ فَاعْبُدُونِ » (انبیاء/92) بی‌ تردید این امت شما امتی یگانه است و من پروردگار شما هستم . پس تنها مرا پرستش کنید.

پیام امام خامنه‌ای در پی سانحه‌ سقوط هواپیمای مسافربری تهران - یاسوج

رهبر معظم انقلاب در پی سقوط هواپیمای مسافربری تهران-یاسوج و جان‌باختن تعدادی از ...

هدف امریکا از انتقال داعش به افغانستان توجیه حضور خود درمنطقه است

حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح (سه‌شنبه) در ابتدای جلسه درس ...

ملت فلسطین مواضع ثابت و ارزشمند ایران در مسئله قدس را می‌ستاید

آقای اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) در نامه‌ای به ...

«غلط زیادی» امریکا در خصوص قدس به سرانجام نخواهد رسید

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر امروز (سه‌شنبه) در دیدار ...

آخرین اخبار بوشهر

همایش همگرایی علمای اسلام در مقابله با مکر تکفیر با حضور جمعی از شخصیت های کشوری و استانی و علمای فریقین در کنگان برگزار شد.

 

به گزارش دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر، همایش همگرایی علمای اسلام در مقابله با مکر تکفیر با حضور جمعی از شخصیت های علمی کشوری و استانی، ائمه جمعه علمای تشیع و تسنن، طلاب و دانشجویان در کنگان برگزار شد.

رییس دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت بوشهر پس از خیر مقدم و قدر دانی از حضور جمعی از چهره های علمی تشیع و اهل سنت و استقبال و حضور گرم طلاب و دانشجویان استان بوشهر گفت: تحکیم همگرایی علمای فریقین هدف مهم از برگزاری این همایش و کارگاه تخصصی اصول فقه مقارن در کنگان است.

حجت الاسلام سید احمد احمدی افزود: برگزاری چنین همایش هایی می تواند به تقریب مذاهب وتحکیم وحدت کمک کند.

 عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم آیت الله طبسی در این همایش  گفت : جریان تکفیری متصل به غرب و تکفیری ها دست نشانده و نوکر حلقه به گوش غرب بویژه آمریکا و صهیونیست ها هستند.

آیت الله نجم الدین واعظ طبسی افزود: امروز یکی از مهمترین موضوعات و دغدغه ها در جهان اسلام باید مقابله با جریان خطرناک تکفیر باشد.

استاد درس خارج حوزه علمیه قم داعش و النصره و امثال این گروهک ها را مزدور دشمن و منفور در بین امت اسلام دانسته و گفت : اسلام دینی رحمت و مهربانی است و این گروهک ها بعنوان مهره های دشمن با اقدامات وحشیانه و ضد دین تلاش کردند تا با ترسیم چهره ای خشن و زشت از دین اسلام موج اسلام گرایی را در غرب مهار کنند.

آیت الله طبسی خطاب به امت اسلامی بویژه سران اسلامی و علمای دین افزود: به داد دین برسید و با وحدت و اتفاق نظر دشمنان را از سرزمین های اسلامی بیرون و مشت محکمی به دهان آنها بزنید.

نماینده اهل سنت سیستان و بلوچستان در خبرگان رهبری هم گفت: جریان تکفیر دست نشانده صهیونیست هاست.

مولوی علی احمد سلامی افزود: هدف جریان تکفیر به تباه کشاندن اسلام و میراث بزرگ فرهنگی اسلام است.

وی گفت: تنها راه نجات جهان اسلام، اضمحلال جریان تکفیری و حامیان آنها، تحکیم وحدت و همدلی امت اسلامی است.

در پایان این همایش علاوه از ارائه دهندگان مقالات برتر تجلیل و از برگزیدگان مسابقات پنجمین دوره قرآنی ویژه طلاب و روحانیون اهل سنت نیز تجلیل شد.

 

 

پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر ©1391