بسم الله الرحمن الرحیم - « وَ اعْتَصِمُوا بِحَبْلِ اللَّهِ جَمِيعاً وَ لا تَفَرَّقُوا » (ال عمران / 103) و همگي به ريسمان خدا چنگ زنيد، و پراكنده نشويد. - « إِنَّ هَذِهِ أُمَّتُکُمْ أُمَّةً وَاحِدَةً وَأَنَا رَبُّکُمْ فَاعْبُدُونِ » (انبیاء/92) بی‌ تردید این امت شما امتی یگانه است و من پروردگار شما هستم . پس تنها مرا پرستش کنید.

کمک ۴ میلیارد ریالی رهبر انقلاب برای آزادی زندانیان نیازمند

همزمان با برگزاری سی‌ویکمین همایش گلریزان، ویژه‌ی کمک به آزادی زندانیان ...

آزادی فلسطین سنت الهی است امریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند

 در اولین روز از بهار قرآن ماه مبارک رمضان، حسینیه امام خمینی(ره) یکپارچه منور به ...

مسئولین کشور در امتحان بزرگی هستند، آیا عزت ملت را حفظ خواهند کرد یا نه؟/ به ۳ کشور اروپایی اعتماد نکنید

رهبر معظم انقلاب به‌ مناسبت هفته‌ گرامیداشت مقام معلم، با حضور در دانشگاه ...

دوران بزن در رو گذشته است پای امریکایی‌ها از منطقه قطع خواهد شد

 حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (دوشنبه) در آستانه روز ...

آخرین اخبار بوشهر

شیخ اسماعیل بازدار گفت: جوانان باید در دفاع از مسائل مهم امت اسلامی و آزادسازی سرزمین های اشغالی شجاع و دلیر باشند و در برابر تهاجمات فرهنگی و نقشه های دشمنان اسلام ومسلمین هوشیار باشند.

 

شیخ اسماعیل بازدار امام جمعه اهل سنت بوشهر در خطبه های نماز جمعه این هفته گفت: جوانی یکی از مراحل مهم زندگیست که خداوند این مرحله را به عنوان مرحله قوت معرفی نموده است که بین دو مرحله ضعف و سستی قرار گرفته است. الله متعال می فرماید:« اللَّهُ الَّذِي خَلَقَكُمْ مِنْ ضَعْفٍ ثُمَّ جَعَلَ مِنْ بَعْدِ ضَعْفٍ قُوَّةً ثُمَّ جَعَلَ مِنْ بَعْدِ قُوَّةٍ ضَعْفاً وَ شَيْبَةً يَخْلُقُ ما يَشاءُ وَ هُوَ الْعَلِيمُ الْقَدِيرُ »خداست كه شما را از ناتوانى آفريد، سپس بعد از ناتوانى، قوّتى بخشيد، آنگاه بعد از توانايى و قوّت، ضعف و پيرى قرار داد؛ او هر چه بخواهد مى‌آفريند، و اوست داناى توانا.

وی در ادامه سخنان با اشاره به داستان اصحاب کهف افزود: خداوند در قرآن کریم داستان اصحاب کهف را مطرح می کند و جوان بودن آنان را مورد تاکید قرار داده است و می فرماید:« نَحْنُ نَقُصُّ عَلَيْكَ نَبَأَهُمْ بِالْحَقِّ إِنَّهُمْ فِتْيَةٌ آمَنُوا بِرَبِّهِمْ وَ زِدْناهُمْ هُدىً » ما داستان آنان "اصحاب كهف" را به درستى براى تو حكايت مى‌كنيم. آنان جوانمردانى بودند كه به پروردگارشان ايمان آوردند و ما بر هدايتشان افزوديم.

خطیب جمعه با تاکید بر اینکه قلب جوان باید به خداوند متصل باشد اظهار کرد: جوان باید ایمان و یقین به وحدانیت الله و توکل واعتمادش به او وجودش را فرا بگیرد تا در زندگی و برای رسیدن به اهداف والا و متعالی خود گامهایش را با قوت وقدرت بردارد. تا خداوند راه های روشنگری و هدایت را به روی وی بگشاید و مورد عنایت قرار دهد .

 شیخ بازدار در ادامه بیان کرد: رسول الله صلی الله علیه و سلم می فرماید: « لن تزول قدما عبد بين يدي ربه يوم القيامة حتى يسأل عن خمس خصال عن عمره فيما أفناه، و عن شبابه فيما أبلاه، وعن ماله من أين أصابه وفيما أنفقه وماذا عمل فيما علم » خداوند متعال همانطور که از تمامی عمرش از او سوال می کند همچنین به صورت ویژه از مرحله جوانیش که مرحله ای مهم از عمر انسان است او را مورد بازخواست قرار می دهد. 

خطیب جمعه افزود: رسول الله صلی الله علیه وسلم جوانانی را در زمره هفت گروهی قرار می دهد که در روز قیامت زیر سایه ی رحمت و عنایت الله متعال هستند روزی که هیچ سایه ای جز سایه ی الله وجود ندارد.« ...شاب نشاء فی عباده الله...» یکی از این هفت گروه جوانی است که در عبادت الله عزوجل رشد کرده باشد.

امام جمعه اهل سنت بوشهر با بیان اینکه جوانان ما باید عقلشان و قدرت اندیشیدن و تفکرشان و روحشان و میزان معنویاتشان و جسمشان و تربیت بدنی شان، قوی و در جایگاه مورد پسند خدای عزوجل باشد، افزود: جوانان به لحاظ علم و دانش باید در مسیر رشد و ترقی قرار بگیرند و در کسب علم و دانش و آگاهی ابتدا در شناخت الله و اعتقادات و باورهای صحیح دینی گام بردارند تا ایمانشان در برابر فتنه ی شبهات و شهوات مورد تزلزل قرار نگیرد. 

وی در ادامه سخنان گفت: رسول الله صلی الله علیه و سلم نوجوانانی همچون عبدالله بن عباس را در آن مرحله نوجوانی عقیده صحیح و توکل و اعتماد به الله را آموزش می دهد تا فتنه های بی ایمانی در درون آنان نفوذ نکند و در دوران جوانی شخصیت و هویت قوی ایمانی داشته باشند.

خطیب جمعه با بیان اینکه رسول الله صلی الله علیه و سلم حضرت زید بن ثابت رضی الله عنه را به آموزش زبان یهود تشویق می کند تا از این طریق خود را در برابر دشمنی و دسیسه های آنان محفوظ و ایمن بدارند اضافه کرد: به حضرت معاذ بن جبل رضی الله عنه منصب قضاوت در یمن را سپرد و اولویت در دعوت را برای وی آموزش داد و برای مقابله با چگونگی رفتار با اهل کتاب ذهنش را آماده کرد تا بتواند از عقل و فکر و قدرت استنباط احکام از منابع صحیح خود استفاده نماید: « یامعاذ انک تأتی قوما أهل کتاب ...»

بازدار در پایان سخنان گفت: جوانان باید در دفاع از مسائل مهم امت اسلامی مثل قضیه فلسطین و آزادسازی سرزمین های اشغالی شجاع و دلیر باشند و تن به ذلت ندهند و دربرابر تهاجمات فرهنگی و نقشه های دشمنان اسلام ومسلمین آگاه و هوشیارباشند.

پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر ©1391