پرهیز از اسراف شکرگزاری از نعمات خداوند است

پرهیز از اسراف شکرگزاری از نعمات خداوند است

image_pdfimage_print

شیخ یعقوب شمسا گفت : همچنان که از نعمات بی‌شمار خدا بهره‌مندیم باید قدر بدانیم و در مصرف صحیح و درست آن دقت نماییم.
شیخ یعقوب شمسا امام‌جمعه موقت اهل سنت سیراف در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با اشاره به اجتناب و دوری از اسراف و تبذیر گفت: اسراف و مصرف نادرست یکی از مسائلی است که شریعت و دین اسلام ما را از آن منع و به پرهیز از آن امر کرده است.
وی خاطرنشان کرد: ما مسلمانان که به خدا ایمان و اعتقاد داریم می‌دانیم آنچه داریم از لطف و کرم خداوند است؛ نعمات بی‌شمار خدا را با چشم خود می‌بینیم و مشاهده می‌کنیم و از این نعمت‌های خدادادی بهره‌مند هستیم. لذا باید قدر و قیمت و ارزش الطاف بی‌حساب خدا را بدانیم و در مصرف صحیح و درست آن دقت نماییم.
خطیب جمعه ضمن تأکید بر اجتناب از اسراف و تبذیر اظهار کرد:  گاهی به‌وسیله همین ریخت‌وپاش‌ها و  قناعت نکردن‌ها در زندگی، یک روزی انسان درمانده و تهی‌دست می‌شود.
شمسا با اشاره به اهمیت شکرگزاری و قدردانی از نعمات و موهبت‌های بی‌کران پروردگار متعال گفت: یکی از راه‌های مصرف درست نعمت‌های خداوند، شکرگزاری از خالق و آفریننده جهان هستی است؛ در سوره اعراف آمده است: بخورید و بیاشامید ولی اسراف نکنید و در سوره اسرا می‌فرماید: کسانی که مصرف بیهوده می‌کنند برادران شیطان هستند؛ چراکه شیطان در برابر نعمت‌های خداوند کفر ورزید و متکبر شد.
وی ضمن تصریح بر اینکه دین اسلام همواره درباره رسیدگی به نیازهای جامعه و احتیاجات مؤمنین سفارش کرده است و کسانی که توان مالی مناسبی دارند مخاطب اصلی این دستورات هستند، افزود: بزرگان دین می‌فرمایند که انسان هرچقدر در راه‌های خیر و امور دینی هزینه کند اسراف و تبذیر نیست البته باید وضعیت اقتصادی خانواده خودش را هم در نظر داشته باشد.
وی در پایان سخنان عنوان کرد: اگر هزینه کم و ناچیزی در راه حرام و معصیت صورت گیرد اسراف و گناه بزرگی است؛ لذا باید همیشه به‌اندازه نیاز و احتیاجمان، آن‌هم در راه درست مصرف کنیم. شاکر نعمات خداوند باشیم و نعمت‌های خدا را قدر بدانیم و غنیمت بشماریم.

بازدیدها: 117

درباره نویسنده

ارسال دیدگاه

تلفن : 077-33560757-8
پست الکترونیک : boushehr@dmsonnat.ir
آدرس : بلوار آیت ا...طالقانی(خ صلح آباد) ، خ خبرنگار، خ خرد شرقی ،دفترنماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

کل بازدیدکنندگان
154577
بازدید امروز
31
افراد آنلاین
0
طراحی و اجرا پویاپردازان جنوب