قال الامام علی(علیه السلام): أَلاِْیمانُ عَلى أَرْبَعَةِ أَرْکان: أَلتَّوَکُّلِ عَلَى اللّهِ، وَ التَّفْویضِ إِلَى اللّهِ وَ التَّسْلیمِ لاَِمْرِللّهِ، وَ الرِّضا بِقَضاءِ اللّهِ.ایمان چهارپایه دارد: توکّل بر خدا، واگذاردن کار به خدا، تسلیم به امر خدا و رضا به قضاى الهى.

نگاه مجلس نباید مأیوسانه باشد/ بدانید باید چکار کنید؛‌ شما عصاره فضائل ملت هستید

رهبر معظم انقلاب گفتند: امام فرمودند «مجلس عصاره‌ همه‌ی فضائل ملت است»، دقت ...

مسئولان برای حل مسائل اقتصادی تصمیم‌های قاطع بگیرند و اجرا کنند

 در خجسته عید سعید فطر، مردم موحد و مؤمن ایران اسلامی به شکرانه یک ماه روزه‌داری و ...

راه‌حل منطقی ایران درمسئله فلسطین رفراندوم از فلسطینیان واقعی است

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر (یکشنبه) در دیدار صدها نفر از ...

سازمان انرژی اتمی سریعاً مقدمات رسیدن به ۱۹۰هزار سو را فراهم کند

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر امروز (دوشنبه) در اجتماع ...

آخرین اخبار بوشهر

 مدیرکل تبلیغات اسلامی استان بوشهر گفت: امسال ۱۳ هزار و ۴۰۰ نفر از مردم استان بوشهر در آئین اعتکاف شرکت کردند که نسبت به سال قبل رشد ۳۰ درصدی دارد.


حجت‌الاسلام عبدالرضا سروستانی  با بیان اینکه اعتکاف یکی از زیباترین عبادت‌ها است اظهار داشت: از طریق آیین اعتکاف می‌توان رسیدن به کمال استفاده و دستیابی به قله‌های رشد بهره جست.
وی با بیان اینکه اعتکاف تاثیر مهمی در روح و جسم فرد معتکف ایجاد می‌کند افزود: اعتکاف می‌تواند زمینه ساز مصون ماندن افراد معتکف از بلاها و آسیب‌های گوناگون اجتماعی، فرهنگی و سیاسی قرار گیرد.
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان بوشهر از رشد 30  درصدی جمعیت شرکت کننده در مراسم اعتکاف استان بوشهر خبرداد و گفت: امسال 13 هزار و 400 نفر از مردم استان بوشهر در آئین اعتکاف شرکت کردند که نسبت به سال قبل رشد 30 درصدی دارد.
سروستانی با اشاره به اینکه بیش از 70 درصد جمعیت معتکف استان بوشهرجوان هستند تصریح کرد: حضور قابل توجه جوانان در آئین اعتکاف بیانگر نهاد پاک آنان در گرایش به معنویات است.
وی با اشاره به اینکه شهرستان‌های بوشهر و دشتستان بیشترین معتکفان را به خود اختصاص داده‌اند بیان کرد: مراسم اعتکاف در 183 مسجد استان بوشهر برگزار شده که تعداد مساجد در برگزاری این مراسم نسبت به سال قبل 13 درصد افزایش دارد.
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان بوشهر با بیان اینکه در آیین اعتکاف امسال 390 برنامه متنوع قرآنی برگزار می‌شود افزود:450 مربی و مرتل قرآنی در اجرای طرح‌های قرآنی با اداره کل تبلیغات اسلامی استان بوشهر همکاری می‌کنند.
سروستانی از اعزام روحانیون به مساجد و شرکت در مراسم اعتکاف خبرداد و تصریح کرد:  پاسخگویی به سئوالات شرعی، انجام مشاوره‌های دینی، مذهبی، قرائت قرآن کریم و دعا، برگزاری نمازهای جماعت، پذیرایی از معتکفان از سوی هیئت‌های امنا و رابطان در سحر و افطار از برنامه‌های مراسم معنوی اعتکاف در استان بوشهر است.
وی با بیان اینکه مراسم پرفیض اعتکاف از اذان صبح روز 13 تا اذان مغرب روز 15 ماه مبارک رجب در مساجد برگزار می‌شود گفت: معتکفان در این مدت، به دور از مشکلات و دغدغه‌های دنیوی، با معبود خود به راز و نیاز می‌پردازند.

پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر ©1391