قال الامام علی(علیه السلام): أَلاِْیمانُ عَلى أَرْبَعَةِ أَرْکان: أَلتَّوَکُّلِ عَلَى اللّهِ، وَ التَّفْویضِ إِلَى اللّهِ وَ التَّسْلیمِ لاَِمْرِللّهِ، وَ الرِّضا بِقَضاءِ اللّهِ.ایمان چهارپایه دارد: توکّل بر خدا، واگذاردن کار به خدا، تسلیم به امر خدا و رضا به قضاى الهى.

آخرین اخبار بوشهر

در سال 1336 ه ش در روستای نرکو از توابع شهرستان دیر در خانواده ای متدین دیده به جهان گشود به علت عدم وجود مدرسه در روستا ،در مکتب خانه به فرا گیری قرآن پرداخت . اودر نو جوانی ودر سن 16 سالگی برای به دست آوردن کار به کشور بحرین مسافرت کرد تا برای کمک به تامین معیشت خانواده مدت 6 سا ل در آ ن جا کار کند.بازگشت او به وطن مصادف با اوج انقلاب اسلامی بود .

با شناختی که از امام خمینی داشت ،عشق عجیبی نسبت به انقلاب اسلامی و امام در وجودش شعله ور شد .برای تکمیل نیمه دیگر دینش ازدواج نمود که حاصل ازدواج دو پسر و یک دختر بود .با شکل گیری بسیج به ارتش بیست میلیونی امام پیوست و با حضور در جبهه های نبرد وفاداری خود را به نظام و انقلاب به اثبات رساند .پس از مدتی به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پیوست و در این لباس مقدس ،واحد بسیج را برای خدمت بر گزید .اما خدمت در پشت جبهه وی را قانع نمی ساخت و در هر فرصتی که پیش می آمد به جبهه می رفت .علیرغم این که در جبهه مسئولیت فرماندهی گروهان را به عهده داشت اما تواضع و فروتنی همیشگی خود را داشت و در عملیات ها و صحنه های نبرد پیش قدم بود .در حضور مجددش در جبهه های نبرد پس از سالها تلاش و کوشش با حمله دشمن به جنوب واشغال مجددبخشی از خاک میهن اسلامی با وجودی که تازه از خط مقدم جهت استراحت بر گشته بود جهت رویارویی با بعثیون متجاوز به صحنه نبرد شتافت و پس از نبردی جانانه در تاریخ 1/ 5/ 1367 به آرزوی دیرینه اش شتافت .
شهیدان ما به جهانیان درس مردانگی و به مادرس استقامت آموختند .خوشا به سعادت این عزیزان .آب کوثر و میوه های فردوس گوارای وجودشان باد و صد هزار آفرین به چنین پدران و مادرانی که چنان فرزندانی را در دامان خود پرورانده اند تا خون پاکشان درخت تنومند انقلاب اسلامی را آبیاری کند .شهیدان فداکار ما با ایثار جانشان کمر آمریکا و نوکر سر سپرده اش صدام را شکستند و مدت 8 سال آنها را زمین گیر کردند و یقینا اگر می دانستند انقلاب اسلامی چنین فرزندانی را دارد پای به سرزمین شهیدان نمی نهادند .ای شهید عروجت را به درگاه حضرت دوست تبریک می گوییم .این پرواز آسمانی ،روزی آرزوی تو بود .جامه شهادت برازنده تو بود که اگر غیر از این بودخداوند متعال در آخر الزمان خوبان امت را گلچین نمی کرد .
منبع:دریا دلان ماندگار1،نوشته ی عبدالحسین بحرینی نژاد،نشرشروع-1383

وصیت نامه
بسم الله الرحمن الرحیم
ما از خداییم و به سوی او باز گشت می کنیم .سلام بر مهدی رهایی بخش محرومان و سلام بر نماینده مهدی – امام خمینی پدر دلسوز بیچارگان و سلام بر شهیدان ،ادامه دهندگان راه حسین و سلام بر پدر و مادر مهربانم که عمری برایم زحمت کشیدند و مرا نیکو تربیت کردند .پدر تو می دانی که خون شهید درخت تنومند اسلام را آبیاری می کند و من می خواهم اگر خدای متعال قبول کند خون خود را به پای این درخت که می رود تا جهانگیر شود بریزم و چند کلمه با امت شهید پرور دارم :ای امت دلاور اسلام !بدانید تنها راهی که می تواند برایتان افتخار جاویدان به جای گذرد اطاعت مطلق از ولایت فقیه است و دوم برادران پاسدار :
سفارشم به شما این است :شما فردای بزرگی دارید که هر کدامتان باید گردانندگان یک شهر و یا یک کشور باشید .لازم است که شبانه روز کسب معرفت کنید تا بتوانید پیام اسلام را به جهانیان برسانید .سوم پدر و مادرم را سفارش می کنم که بعد از مرگ من هیچ گونه ناراحتی نکنند که اگر ناراحت باشید من هم ناراحت می شوم .چهارم اما ای تو همسرم :فرزندانم را طوری تربیت کن که ادامه دهندگان راه پدر باشند و اسلحه خونین مرا از زمین بر دارند و تا پیروزی نهایی با پیوستن به خودم راهم را ادامه دهند .
در پایان از دست اندر کاران بنیاد شهید می خواهم که اگر ممکن است جنازه مرا از مقابل بسیج مستضعفین و یا در بسیج عبور دهند تا این ساعت آخر و این دم آخر نیز گرد و غبار پای بسیجیان بر جنازه من بیفتد تا شاید خداوند مرا در قیامت همنشین بسیجیان قرار دهد که خدا می داند من شوق زیاد به خدمت در بسیج داشتم و هیچ وقت از خدمت در بسیج سیر نشدم. بار خدایا ما را با شهدای بسیج محشور گردان .هم چنین از دست اندر کاران تشییع جنازه ام می خواهم که هم در تشییع و هم در مراسم اگر دیدید که بر اثر گرمی و یاسردی هوا نامساعد بود مراسم مرا نیز مختصر و کوتاه بگیرید زیرا راضی نیستم که مردم حزب الله برای خاطر من به رنج و زحمت بیفتند .
جنازه ام را در قبرستان شهدا – شاهزاده ابوالقاسم – دفن نمایید ،در نزد دیگر شهدا.در پایان عرض می شود که این آخرین وصیت نامه و از کامل ترین وصایایم می باشد که در آخرین بار که به جبهه اعزام می شدم نوشته ام و از همین وصیت نامه جهت قرائت در بین مردم استفاده شود .
محمد خالدی – 17/ 2/ 1366

پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر ©1391