موکب‌داران بوشهری بیش از ۶۰ تن کالا بین آسیب‌دیدگان از کرونا توزیع کردند

موکب‌داران بوشهری بیش از ۶۰ تن کالا بین آسیب‌دیدگان از کرونا توزیع کردند

image_pdfimage_print

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان بوشهر با اشاره به فعالیت ۵۰ موکب اربعین حسینی در مقابله با ویروس کرونا گفت: در این راستا موکب‌داران بوشهری افزون بر ۶۰ تن برنج، گوشت و دیگر کالاها میان نیازمندان و آسیب‌دیدگان از کرونا توزیع کردند.
عبدالرضا مطاف از حضور مؤثر موکب‌های اربعین حسینی  استان بوشهر در مقابله با کرونا خبر داد و اظهار داشت: در راستای لبیک به فرمایشات مقام معظم رهبری و خدمات رسانی رزمایش کمک‌ مومنانه، موکب‌های استان از اسفند فعالیت خود را آغاز کرده‌اند.
وی با اشاره به تهیه و توزیع کالاها و امکانات برای مقابله با کرونا گفت: پس از شیوع کرونا فعالیت موکب‌داران اربعین حسینی استان بوشهر برای تهیه و توزیع اقلام بهداشتی و ضدعفونی کننده در شهرستان‌های ۱۰گانه استان بوشهر آغاز شد.
رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان بوشهر با بیان اینکه ۵۰ موکب اربعین حسینی استان بوشهر در عرصه خدمات‌رسانی در مقابله با کرونا فعالیت می‌کنند به راه‌اندازی کارگاه تولید ماسک و مواد بهداشتی پرداخت و بیان کرد: از ۲ اسفند موکب‌داران استان بوشهر با به‌کارگیری بیش از ۲ هزار نفر فعالیت خود را آغاز کردند و ضمن مشارکت در ضدعفونی معابر و مکان‌های موردنظر ۶۰ کارگاه تولید ماسک، لباس بهداشتی و ۲۸ واحد نانوایی راه‌اندازی کردند.
مطاف از تولید، خرید و توزیع ۶۰۰ هزار عدد ماسک، ۶۵۰ هزار عدد دستکش یک بار مصرف، ۲۰۰ هزار دست لباس بهداشتی و ۴۰ هزار عدد ژل و مایع ضدعفونی کننده خبر داد و با بیان اینکه این امکانات در اختیار قشر‌های مختلف قرار گرفت تصریح کرد: در این راستا تاکنون یک ‌میلیون و ۲۰۰ هزار لیتر مواد ضدعفونی کننده برای ضدعفونی سطوح در نقاط مختلف از جمله دستگاه‌های دولتی، اماکن عمومی، بوستان‌ها و در منازل، تامین و ۶۵۰ نوبت ضدعفونی مکان‌های عمومی انجام شده است.
رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان بوشهر از تامین اقلام بهداشتی، کمک‌رسانی به گروه‌های آسیب از کرونا خبر داد و خاطرنشان کرد: پس از اعلام فرمان رزمایش مواسات، همدلی و کمک مومنانه از سوی رهبر معظم انقلاب در رسیدگی به افراد آسیب‌دیده از کرونا، موکب‌داران وارد صحنه شدند و  بیش از ۶۰ تن کالا بین آسیب‌دیدگان از کرونا توزیع کردند.
وی با بیان اینکه  موکب‌داران اربعین حسینی  استان بوشهر تاکنون افزون بر ۳۵ تن برنج، ۸٫۷ تن گوشت قرمز و سفید و افزون بر ۲۵ تن دیگر کالاهای اساسی توزیع کردند گفت: توزیع ۶ تن تخم مرغ، ۴ تن روغن، ۲ هزار و ۵۰۰ جعبه پنیر، ۶۵ هزار قرص نان، ۱۲ تن حبوبات از دیگر مواد توزیع شده میان افراد آسیب دیده از کرونا است.
مطاف تصریح کرد: پرداخت ۵۰۰ میلیون ریال وجه نقد، تامین تجهیزات ۴۰ تخت نقاهتگاهی، ۷۰۰ تخته پتو و ایجاد چشمه‌های روشویی در معابر عمومی برای شستشو از دیگر خدمات موکب‌‌داران بوشهری در راستای مقابله با کرونا است.
رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان بوشهر توزیع غذایی گرم به افراد نیازمند در ماه مبارک رمضان را از دیگر خدمات موکب‌داران بوشهری دانست و تصریح کرد: همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان آشپزخانه‌هایی در نقاط مختلف  استان برپا شد که غذای گرم تهیه و میان نیازمندان توزیع می‌کنند.

بازدیدها: 244

درباره نویسنده

ارسال دیدگاه

تلفن : 077-33560757-8
پست الکترونیک : boushehr@dmsonnat.ir
آدرس : بلوار آیت ا...طالقانی(خ صلح آباد) ، خ خبرنگار، خ خرد شرقی ،دفترنماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

کل بازدیدکنندگان
273046
بازدید امروز
227
افراد آنلاین
0
طراحی و اجرا پویاپردازان جنوب