سرنوشت جوامع بشری مرهون سعی و تلاش معلمان است

سرنوشت جوامع بشری مرهون سعی و تلاش معلمان است

image_pdfimage_print

شیخ خلیل افرا عضو شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت با انتشار پیامی روز معلم را به معلمین شریف ایران اسلامی تبریک گفته و از عزم راسخشان در تربیت نسل جوان قدردانی کرد.
متن پیام بدین شرح است.
بسم الله الرحمن الرحیم
(قُلْ هَلْ يَسْتَوِي الَّذِينَ يَعْلَمُونَ وَالَّذِينَ لَا يَعْلَمُونَ ۗ إِنَّمَا يَتَذَكَّرُ أُولُو الْأَلْبَابِ)
معلم راهنمای خوبی‌ها، نیکی‌ها و هدایتگر و بیدار کننده انسان‌هاست.
معلمی شغل انبیاست و سرنوشت جوامع بشری مرهون سعی و تلاش معلمان است و همه  پیشرفت‌های مادی و معنوی بشر ریشه در تربیت افرادی دارد که از منبع زلال ایمان، معرفت، تعهد و ایثار معلم سیراب می‌شوند.
پروردگار عالم، دانش و معرفت را از لحاظ شرافت و ارزش در اوج همه مراتب و مقامات قرار داد و فرمود: ((من احیاها فکانما احیا الناس جمیعا)) هرکس نفسی را زنده کند پس در واقع تمام جهانیان را زنده گردانیده است. و معلم احیاگر و تربیت کننده نفوس است.
واژه معلم واژه مقدس است و مقام معلم مقام والایی است و عظمت آن به قدری است که پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله وسلم خود را معلم می داند ومی فرماید: (انما بعثت معلما)
۱۲ اردیبهشت سالروز شهادت استاد شهید مرتضی مطهری و روز معلم فرصتی است برای قدردانی و تجلیل از مقام شامخ معلم، اینجانب فرصت را مغتنم شمرده از زحمات و تلاشهای خالصانه همه معلمان عزیز خصوصاً دبیران و معلمان تشکر می‌کنم و امیدوارم همواره در کسوت شریف معلمی با کلام  نافذ و عزم راسخ در تربیت نسل جوان، مومن و انقلابی موفق  وموید باشید.
خلیل افرا
عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت، امام جمعه اهل سنت استان بوشهر و رئیس هیئت افتا و شورای پاسخگویی به مسائل شرعی اهل سنت استان بوشهر

بازدیدها: 61

درباره نویسنده

ارسال دیدگاه

تلفن : 077-33560757-8
پست الکترونیک : boushehr@dmsonnat.ir
آدرس : بلوار آیت ا...طالقانی(خ صلح آباد) ، خ خبرنگار، خ خرد شرقی ،دفترنماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

کل بازدیدکنندگان
261321
بازدید امروز
49
افراد آنلاین
0
طراحی و اجرا پویاپردازان جنوب