مسلمانان باید در برابر دشمنان نیرومند و قدرتمند باشند

مسلمانان باید در برابر دشمنان نیرومند و قدرتمند باشند

image_pdfimage_print

شیخ معرفت عظیمی: مسلمانان در هر عصر و زمانی باید با توکل و اراده تا آخرین حد امکان از لحاظ قوای نظامی و دفاعی در برابر دشمن نیرومند باشند.
شیخ ابراهیم معرفت عظیمی امام‌جمعه اهل سنت روستای زبّار در خطبه‌های نمازجمعه این هفته گفت: «پيامبر صلی‌الله عليه و آله: المُؤمِنُ القَوِيُّ خَيرٌ و أحَبُّ إلَى اللّه ِ مِنَ المُؤمِنِ الضَّعیف» مؤمن نيرومند نزد خداوند بهتر و محبوب‌تر است از مؤمن ضعيف است هرچند در هردوی آنها خیر است. هراندازه ایمان در قلب انسان قوی باشد اعمال نیکش بیشتر می‌شوند، زیرا ایمان انسان را به هدایت وکارنیک سوق می‌دهد.
وی با بیان اینکه مؤمن قوی در جسم یا در مال یا در دینش می‌تواند برای کشورش عزت و پیروزی بیافریند، گفت: اقتدار در اسلام، هم به اقتدار درونی که عبارت از تهذیب نفوس و اقتدار بیرونی که شامل قدرت نظامی، سیاسی و اقتصادی هست، گفته می‌شود یعنی مسلمان هم باید از حیث درونی و اعتقادی خود را قوی کند و هم جامعه اسلامی از حیث اقتصادی و نظامی و فرهنگی قدرتمند باشد.
امام‌جمعه اهل سنت زبّار با اشاره به این آیه از قرآن گفت: «واعدوالهم ما استطعتم من قوه» مسلمانان در هر عصر و زمانی باید با توکل و اراده تا آخرین حد امکان از لحاظ قوای نظامی و دفاعی در برابر دشمن نیرومند باشند.

بازدیدها: 101

درباره نویسنده

ارسال دیدگاه

تلفن : 077-33560757-8
پست الکترونیک : boushehr@dmsonnat.ir
آدرس : بلوار آیت ا...طالقانی(خ صلح آباد) ، خ خبرنگار، خ خرد شرقی ،دفترنماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

کل بازدیدکنندگان
253929
بازدید امروز
61
افراد آنلاین
0
طراحی و اجرا پویاپردازان جنوب