یاری هم‌نوعان سیره و سنت نبی مکرم اسلام (ص) است

یاری هم‌نوعان سیره و سنت نبی مکرم اسلام (ص) است

image_pdfimage_print

شیخ حسین افروز: در شرایط کنونی سیل‌زدگان و آسیب دیدگان نیاز به کمک و یاری هم‌وطنان خود دارند. قطعاً کمک‌های مردمی درد و اندوه آنان را تسکین داده و التیام خواهد بخشید.
شیخ حسین افروز امام‌جمعه اهل سنت سیراف در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با تأکید بر کمک به یکدیگر و یاری‌رساندن به همنوعان گفت: هر جا مسلمان هست خوبی و کمک به یکدیگر جلوه می‌کند. چراکه عزت و شرف همواره با انسان مسلمان است و به همین جهت احسان نسبت به شخص مسلمان ثواب و پاداش بسیاری دارد.
وی با تأکید بر اینکه گشایش در کارهای بندگان خدا و رفع گرفتاری‌های آنان اجر فراوانی دارد گفت: در حدیث شریف آمده است: «ان الله کتب الاحسان علی کل شیء». همانا خدا نیكویى را درباره هر چیز واجب نموده است.
خطیب جمعه به اهمیت گره‌گشایی و چاره‌سازی مردم اشاره کرد و گفت: برآوردن حاجات مردم و نفع رساندن به ایشان حتی درزمینهٔ علمی و چه با نصیحت و پند گفتن و چه با راهنمایی و دلالت بر خیر و میانجیگری میان مردم در نزد خداوند مورد تحسین و پاداش اخروی است.
شیخ افروز افزود: کسی که مسلمانی را شاد می‌کند مطمئناً خداوند در شدت‌ها همراه اوست و به یاری و کمک او می‌آید. در حقیقت گفتار و فرمایشات پیامبر چراغ راه ما است که فرمود: «والله فی عون العبد ماکان العبد فی عون الاخیه».
امام‌جمعه اهل سنت سیراف سیره پیامبر و اصحاب و اهل‌بیت را یادآور شد و گفت: صدر اسلام مردانی دارد که تعلیم یافته مکتب پرفروغ پیامبر اسلام بودند و علم و عمل را همراه هم داشتند. امام علی خود و اهل‌بیتش چند شبانه‌روز را با گرسنگی سپری کردند و با اطعام یتیم و فقیر خدا را خوشنود کردند.
وی با اشاره به‌ سیل ویرانگر استان‌های شمالی و شهر شیراز خطاب به نمازگزاران گفت: ماهم بیاییم و از سیره نبی اکرم و خاندانش درس بگیریم و به کمک نیازمندان بشتابیم.
وی تصریح کرد: در شرایط کنونی سیل‌زدگان و آسیب دیدگان نیاز به کمک و یاری هم‌وطنان خود دارند قطعاً کمک‌های مردمی درد و اندوه آنان را تسکین داده و التیام خواهد بخشید.

بازدیدها: 181

درباره نویسنده

ارسال دیدگاه

تلفن : 077-33560757-8
پست الکترونیک : boushehr@dmsonnat.ir
آدرس : بلوار آیت ا...طالقانی(خ صلح آباد) ، خ خبرنگار، خ خرد شرقی ،دفترنماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

کل بازدیدکنندگان
253371
بازدید امروز
34
افراد آنلاین
0
طراحی و اجرا پویاپردازان جنوب