کسی که ندای تفرقه می‌دهد چه شیعه باشد چه سنی مزدور دشمن است

کسی که ندای تفرقه می‌دهد چه شیعه باشد چه سنی مزدور دشمن است

image_pdfimage_print

شیخ خلیل افرا عضو شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت با توجه به نزدیک شدن هفته وحدت ضمن تبریک میلاد باسعادت نبی مکرم اسلام (ص) وحدت و انسجام و همدلی مسلمانان را از ضروریات کلمه‌ی توحید و از تعالیم روح‌بخش اسلام دانست.
متن پیام به شرح ذیل است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم
قال الله تعالی: «وان هذه امتکم امه وحده وانا ربکم فاعبدون».
آن‌کس که ندای تفرقه بین شیعه و سنی را سر می‌دهد و به بهانه مذهب، می‌خواهد وحدت ملی را به هم بزند، چه شیعه باشد و چه سنی، مزدور دشمن است؛ چه بداند، چه نداند. گاهی بعضی‌ها مزدور دشمن‌اند و خودشان نمی‌دانند.
امام خامنه‌ای “حفظه الله”

فرارسیدن ایام ولادت باسعادت پیامبر اسلام حضرت محمد مصطفی (ص) و فرزند برومندش و سلاله پاکش امام جعفر صادق علیه‌السلام و هفته‌ی وحدت را به عموم مسلمین جهان به‌ویژه ملت شریف ایران و مقام معظم رهبری “حفظه الله” عرض تبریک داریم.
ما شیعه و اهل سنت به‌حکم قرآن و احادیث پیامبر (ص)، مسلمان و برادریم؛ هفته‌ی وحدت یادگار ارزشمند حضرت امام راحل “رحمه الله” بوده و همواره امام راحل “رحمه الله” و خلف صالح ایشان مقام معظم رهبری “حفظه الله” در این برهه‌ی حساس از زمان دغدغه‌ی اسلام و سرافرازی مسلمین جهان داشته‌اند و دارند.
هفته‌ی وحدت تجلی اخوت اسلامی و یکپارچگی و لزوم اتحاد میان آنان از تعالیم و آموزه‌های دین مبین اسلام و از اصول فرهنگ قرآنی است؛ قرآن کریم یکی از عمده‌ترین و سازنده‌ترین اهداف رسالت پیامبر اسلام (ص) را تألیف قلوب و ایجاد انس و الفت و تفاهم بجای خصومت و دشمنی بیان می‌دارد.
وحدت و انسجام و همدلی مسلمانان از ضروریات کلمه‌ی توحید و از تعالیم روح‌بخش اسلام است و باید بدانیم  مهم‌ترین و بزرگ‌ترین دستاویز مخالفان و دشمنان اسلام و ابرقدرت‌ها و در رأس آن‌ها آمریکای جنایتکار به راه انداختن بحث شیعه و سنی و ایجاد اختلاف میان مذاهب اسلامی از مسلمانان است.
امروز اگر ما مسلمانان شیعه و سنی خواهان عزت و اقتدار هستیم برما واجب است که با هم‌کیشان خود در مقابل مستکبران عالم ایستادگی کنیم و نباید از کوچک‌ترین تلاش در ایجاد وحدت و دفع تفرقه و اختلاف دریغ نماییم.
مجدداً این ایام فرخنده‌ی وحدت اسلامی را به تمام مسلمانان جهان تبریک گفته و از عموم امت اسلامی دعوت می‌کنیم که این فرصت ارزشمند را غنیمت شمرده و همدل و هم‌زبان با یکدیگر در اعتلای روزافزون وحدت اسلامی و افزایش بصیرت انقلابی و تبعیت از رهبر معظم انقلاب حفظه الله کوشا باشیم.

خلیل افرا
عضو شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور و نائب رئیس شورای روحانیت اهل سنت استان بوشهر و امام‌جمعه موقت اهل سنت شهر کنگان.

بازدیدها: 1,191

درباره نویسنده

ارسال دیدگاه

تلفن : 077-33560757-8
پست الکترونیک : boushehr@dmsonnat.ir
آدرس : بلوار آیت ا...طالقانی(خ صلح آباد) ، خ خبرنگار، خ خرد شرقی ،دفترنماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

کل بازدیدکنندگان
273046
بازدید امروز
227
افراد آنلاین
0
طراحی و اجرا پویاپردازان جنوب