کسی که اختلاس کند و نجومی بگیرد نتیجه کار خود را خواهد دید

کسی که اختلاس کند و نجومی بگیرد نتیجه کار خود را خواهد دید

image_pdfimage_print

حضرت آیت‌الله جوادی آملی بابیان این‌که عذاب افراد ظالم نشانه عدل الهی است، گفت: اگر کسی اختلاس کرد، نجومی گرفت و دیگران را به چاه انداخت باید نتیجه کار خود را ببیند.
حضرت آیت‌الله عبدالله جوادی آملی مفسر برجسته قرآن کریم در درس تفسیر خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد، بابیان این‌که اگر انسان دین خدا را یاری کند خداوند متعال او را یاری خواهد کرد، گفت: اگر جوانی مقداری از کار را انجام دهد و مقداری توسط پدر کمک شود به معنای نصرت است.
وی افزود: معنای ولایت این است که پدر کار فرزند را بر عهده گیرد اما توحید یعنی هیچ‌کس در میان نیست و خود خدا مستقیماً وارد کار می‌شود و مشکل انسان را حل می‌کند.
استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم بابیان این‌که قرآن کریم کتابی وزین، متقن، محکم و مبرهن است، اظهار داشت: قرآن در عین اتقان آسان و دلپذیر است و مطالب آن سخت و سست نیست که مسائل غیر برهانی را بیان کند.
وی در بخش دیگر سخنان خود ادامه داد: انسان‌ها باید سیر الی الله کنند و زاد این راه تقوا است، تقوا این است که انسان نه بیراهه برود و نه راه کسی را ببندد، تقوا یعنی این‌که انسان واجبات را انجام دهد و محرمات را ترک کند، غیر از زاد و توشه انسان برای سیر الی الله نیازمند مرکب محبت است.
حضرت آیت‌الله جوادی آملی بابیان این‌که محبت خداوند متعال مرکب انسان برای طی طریق است، ابراز داشت: بر اساس فرموده امام عسکری(ع) این مرکب در نماز شب برای انسان پیدا می‌شود، انسان باید از غیر خدا قطع امید و علاقه کند و از ادبار و اقبال جامعه ناراحت و خوشحال نشود.
وی با تأکید بر استفاده از فرصت‌های ناب ماه مبارک شعبان عنوان کرد: مناجات شعبانیه از مناجات بسیار غنی و پرمغز است که انسان می‌تواند از نزدیک با پروردگار خود مناجات کند و از نزدیک با او سخن بگوید، انسان باید استفاده کند که راه برای ترقی او باز است.
مفسر برجسته قرآن کریم خاطرنشان کرد: باوجود خطرها و مشکلات ذره‌ای بی‌مهری در عالم وجود ندارد چون مهندسی عالم بر عهده خداوند رحمان است.
وی اضافه کرد: اگر کسی اختلاس کرد، نجومی گرفت و دیگران را به چاه انداخت باید نتیجه کار خود را ببیند، جهنم در نظام کلی نشانه عدل الهی است و باید وجود داشته باشد، اگر جهنم نباشد تکلیف صدام‌ها، استکبار جهانی و صهیونیست‌ها چه می‌شود که جنایت‌ها کردند؟
حضرت آیت‌الله جوادی آملی بابیان این‌که رحمت الهی بیش و پیش از غضب او است، گفت: خداوند عادلانه و بر اساس رحمت افرادی را به جهنم می‌برد چراکه می‌خواهد حق مظلوم را از ظالم بگیرد؛ عمل به قرآن کریم و معارف دینی می‌تواند ایران اسلامی را تا ظهور حضرت سرفراز کند.

بازدیدها: 57

درباره نویسنده

ارسال دیدگاه

تلفن : 077-33560757-8
پست الکترونیک : boushehr@dmsonnat.ir
آدرس : بلوار آیت ا...طالقانی(خ صلح آباد) ، خ خبرنگار، خ خرد شرقی ،دفترنماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

کل بازدیدکنندگان
173024
بازدید امروز
185
افراد آنلاین
0
طراحی و اجرا پویاپردازان جنوب