پیام دبیر شورا به مناسبت آغاز سال تحصیلی مدارس علوم دینی اهل سنت

پیام دبیر شورا به مناسبت آغاز سال تحصیلی مدارس علوم دینی اهل سنت

image_pdfimage_print

دبیر شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت بمناسبت آغاز سال تحصیلی جدید طلاب مدارس علوم دینی اهل سنت پیامی صادر کرد.
به گزارش پايگاه اطلاع‌رسانی دبيرخانه شوراي برنامه‌ریزی مدارس علوم ديني اهل سنت ، حجت‌الاسلام‌والمسلمین کاظم لطفیان، دبیر شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید طلاب مدارس علوم دینی اهل سنت پیامی صادر كرد.
متن این پیام بدین شرح است:

باسمه‌تعالی
وَما کانَ المومنونَ لِیَنفِروا کافَّهً فَلَو لا نَفَرَ مِن کلِّ فِرقَهٍ منهم طائفهٌ لِیَتَفَقَّهُوا فی الدینِ و لِیُنذِروا قومَهم اذا رَجعُوا الیهم لَعَلَّهم یَحذَرون «توبه-۱۲۲»
در معارف حیات بخش قرآن کریم، تعلیم دانش و تربیت فکری بشر هدف غائی بعثت انبیای الهی بیان و تقرّب به باری‌تعالی متناسب با درجات علمی و معنوی انسان تعریف شده است.
خداوند منّان، پیامبران را از سرچشمه دانش لایزال خویش بهره‌مند و به طلایه‌داران دانایی و بصیرت مأموریت تعلیم فرمول جامع آموزه‌های الهی را داده است.
پیامبر اعظم صلوات‌الله‌علیه  در روایتی امت را به‌شتاب در فراگیری علم فراخوانده و امیر بیان علی بن ابی‌طالب علیه‌السلام نیز هیچ گنجی را برای انسان سودمندتر از علم نمی‌دانند.
عالمان دینی ستارگان فروزانی هستند که در آسمان خرد و اندیشه می‌درخشند و با دم مسیحایی فروغ ایمان را در دل‌های مشتاقان زنده نگاه می‌دارند.
علمای راستین سنگرنشینان علم و ایمان‌اند که با تلاش مجاهدانه مردم را به اسلام ناب فرا می‌خوانند و با ارائه خدمات اجتماعی به گره‌گشایی از مشکلات مردم همت می‌گمارند.
آغاز سال تحصیلی جدید مدارس علوم دینی کشور، در چهلمین سال پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران، برگ زرینی از اهتمام نظام اسلامی به ترویج معارف دینی در جامعه اسلامی و بیانگر جایگاه رفیع  عالمان و طلاب فرهیخته علوم دینی در پاسداری از ارزش‌های اسلام و نظام اسلامی است.
طلاب و فضلای گران‌قدر علوم دینی به‌عنوان منادیان دین و پرچم‌داران تقریب و بصیرت، بخشی تأثیرگذار از مجموعه آینده‌سازان کشور در دوره‌ای حیاتی از عمر پربرکت نظام اسلامی هستند و بدیهی است، انقلابی که بر محور حوزه‌های علمیه به ثمر نشسته و نظامی بر مبنای آن استقراریافته است ، حیات طیبه‌اش نیز وابسته به پویایی و بالندگی این نهاد مقدس است .
پایایی، پویایی و درخشش همیشگی این دستاورد عظیم با تداوم مجاهدت‌های علمی و عملی در چارچوب وقت‌شناسی و وظیفه‌شناسی علمای دینی تداوم و دارایی و کارایی جمهوری اسلامی نیز با ارتقاء سطح علمی مدارس علوم دینی دوچندان خواهد گردید.
بر این اساس ضروری است استعداد درخشان ایرانی ازجمله طلاب علوم دینی اهل سنت بیش‌ازپیش در اختیار مصالح و منافع اسلام و میهن اسلامی قرار گیرد.
توجه خاص به منویات روشنگرانه مقام معظم رهبری “حفظه الله” كه مهم‌ترین وظیفه روحانیون را پاسخ به شبهات و مقابله با نقشه دین‌زدایی دانسته و مقابله با این نقشه را اولین و مهم‌ترین وظیفه روحانیت می‌دانند کارگشا خواهد بود. حوزه‌های علمیه و مدارس علوم دینی می‌بایست با بصیرت افزاری در سطح جامعه دینی و رفع شبهات، باتربیت طلابی متعهد، متخلق و پاسخگوی نیازهای جامعه دینی و تأثیرگذار در پیشبرد اهداف اسلام و انقلاب اسلامی و بیداری اسلامی باشند. بدون تردید تحکیم ارتباط ناگسستنی روحانیت آگاه و انقلابی  با مردم و ترویج مفاهیم و آموزه‌های دینی در سطح جامعه ، بیمه‌کننده ایران اسلامی در مقابله با آفات داخلی و خارجی خواهد بود.
این‌جانب در نخستین روزهای آغاز سال تحصیلی جدید مدارس علوم دینی اهل سنت سراسر كشور از خداوند متعال برای كلیه كارگزاران مدارس علوم دینی اهل سنت اعم از مدیران، اساتید، نظار و طلاب ارجمند توفیقات روزافزون مسئلت دارم. امیدوارم با استمداد از ذات لایزال الهی و با تدابیر ارزنده و اجرای برنامه‌های مصوب شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت كه از مجموعه‌ای فرهیخته ازجمله ۹ نفر از علمای شاخص اهل سنت سرتاسر كشور بهره‌مند می‌باشد، شاخص‌ها و سطح خدمات آموزشی و فرهنگی در مدارس مذکور بیش‌ازپیش ارتقا یابد. به امید آن روز که با مجاهدت‌های مخلصانه و مجدانه  خدمت گذاران این امر مقدس در سرتاسر كشور، این مدارس در آینده به‌عنوان مراكز برتر علوم دینی و تقریبی جهان اسلام بدرخشند، ان‌شاءالله.

 کاظم لطفیان
دبیر شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت

بازدیدها: 187

درباره نویسنده

ارسال دیدگاه

تلفن : 077-33560757-8
پست الکترونیک : boushehr@dmsonnat.ir
آدرس : بلوار آیت ا...طالقانی(خ صلح آباد) ، خ خبرنگار، خ خرد شرقی ،دفترنماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

کل بازدیدکنندگان
180890
بازدید امروز
135
افراد آنلاین
0
طراحی و اجرا پویاپردازان جنوب