پس از رمضان خودسازی و بندگی پروردگار نباید فراموش شود

پس از رمضان خودسازی و بندگی پروردگار نباید فراموش شود

image_pdfimage_print

شیخ احمد کشتکار: ماه رمضان به پایان رسید اما بندگی و اطاعت پروردگار، نماز و نیکی و احسان به پایان نرسیده و ما باید همانند ماه مبارک مراقب اعمال و رفتار خویش باشیم.
شیخ احمد کشتکار امام‌جمعه اهل سنت سهمو در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با اشاره به آیاتی از قرآن، استقامت در راه حق و خداوند  را در برابر ناملایمات راهگشا و موجب سرازیر شدن رحمت خدای متعال دانست و گفت: انسان وقتی در برابر ناملایمات و سختی‌ها قرار می‌گیرد نباید ناامید شود بلکه باید با توکل به خداوند منان و با بردباری و استقامت، در مسیر موفقیت حرکت کند و گام بردارد.
وی افزود: استقامت یعنی ثبات و پایداری بر یکتاپرستی و عمل به احکام اسلام، قیام به طاعات و عمل به اوامر الهی و دوری از نواهی و این بالاترین درجه کمال است.
خطیب جمعه رکن اصلی استقامت را انجام اعمال خالصا لله خواند و گفت: از نظر آموزه‌های قرآنی تنها نیت و عمل خالص است که پذیرفته می‌شود اگر برای ما روشن شود که هیچ کسی به غیر خدا منشأ اثری نیست دیگر دل به دیگران خوش نمی‌کنیم و خودنمایی در برابر دیگران برای ما جاذبه‌ای نخواهد داشت.
کشتکار در پایان تداوم بندگی و خودسازی پس از رمضان را مورد تأکید قرار داد و گفت: ماه رمضان به پایان رسید اما بندگی و طاعت پروردگار به پایان نرسیده نماز و نیکی و احسان به پایان نرسیده و ما باید همانند ماه مبارک مراقب اعمال و رفتار خویش باشیم در این صورت باران رحمت و فضل خدا همچنان بر ما خواهد بارید.

بازدیدها: 64

درباره نویسنده

ارسال دیدگاه

تلفن : 077-33560757-8
پست الکترونیک : boushehr@dmsonnat.ir
آدرس : بلوار آیت ا...طالقانی(خ صلح آباد) ، خ خبرنگار، خ خرد شرقی ،دفترنماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

کل بازدیدکنندگان
187698
بازدید امروز
207
افراد آنلاین
0
طراحی و اجرا پویاپردازان جنوب