وقت گوهر گرانبهای عمر انسان است

وقت گوهر گرانبهای عمر انسان است

image_pdfimage_print

شیخ عبدالستار حرمی: نعمت سلامتی و آرامش دو نعمت بزرگ خدا به بشر است، که نوعاً با از دست دادن‌شان متوجه اهمیت و ارزش شان می‌شویم.
شیخ عبدالستار حرمی امام جمعه موقت اهل سنت نخل‌تقی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته مباحثی پیرامون ارزش و اهمیت وقت، سرمایه ارزشمند عمر را مورد اشاره قرار داد و گفت: خداوند نعمات بسیاری را بر ما عطا فرموده و یكی از مهمترین و باارزش‌ترین این نعمت‌ها، وقت می‌باشد كه اساس و مایه اصلی زندگی ما را تشكیل می‌دهد.
وی متذکر شد: ارزش وقت از آنجا دانسته می‌شود که خداوند در قرآن کریم در آیاتی از آن، به برهه‌هایی از زمان اشاراتی داشته است و در جای جای قرآن برای بیان اهمیت آن، به آن قسم یاد کرده است.
وی وقت را یعنی عمر انسان را گران‌بهاترین سرمایه دانست و گفت: پیامبر در احادیث متعدد به استفاده از وقت به طریقه صحیح سفارش نموده و من جمله می‌فرماید: پنج چیز را قبل از اینکه پنج چیز دیگر بیاید باید غنیمت شمرد، جوانی قبل از پیری  و فرصت قبل از مشغولیت و…
وی با توجه به راویات دیگر افزود: در روز قیامت از جوانی انسان سؤال خواهد شد که چگونه سپری شد و از عمرش، که آن را چگونه صرف کرد.
خطیب جمعه تصریح کرد: نعمت سلامتی و آرامش دو نعمت بزرگ خدا به بشر است، که نوعاً با فقدان و از دست دادن‌شان متوجه اهمیت و ارزش‌شان می‌شویم.
شیخ حرمی با اشاره به اینکه هر امتی که انگیزه و هدف نداشته باشد اوقاتش به هدر می‌رود تأکید کرد: یکی از علل انحراف جوانان نداشتن انگیزه و هدف در زندگی و در نتیجه درست استفاده ننمودن از وقت است.

بازدیدها: 197

درباره نویسنده

ارسال دیدگاه

تلفن : 077-33560757-8
پست الکترونیک : boushehr@dmsonnat.ir
آدرس : بلوار آیت ا...طالقانی(خ صلح آباد) ، خ خبرنگار، خ خرد شرقی ،دفترنماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

کل بازدیدکنندگان
262427
بازدید امروز
75
افراد آنلاین
0
طراحی و اجرا پویاپردازان جنوب