وجود ۱۱هزار شهید اهل سنت مصداق بارز وحدت

وجود ۱۱هزار شهید اهل سنت مصداق بارز وحدت

image_pdfimage_print

هموطنان اهل سنت کشور نیز در اقصی نقاط کشور در راه دفاع از ارزش‌های اسلام و انقلاب حضور فعال داشته و شهدای بسیاری تقدیم اسلام کرده‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیر خانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت، طی گذشت سال‌ها از آغاز انقلاب اسلامی، شهدای فراوانی از شهرها، اقوام، ادیان، مذاهب و اصناف مختلفی به شهادت رسیدند. مجموع تعداد شهدا در سراسر کشور بیش از ۲۳۰ هزار شهید است. همانطور که شیعیان ایرانی دغدغه‌های حضور در میادین دفاع از کیان و امنیت کشور را در مقاطع مختلف زمانی داشته‌اند، هموطنان اهل سنت کشور نیز در اقصی نقاط کشور در راه دفاع از ارزش‌های اسلام و انقلاب حضور فعال داشته و شهدای بسیاری تقدیم اسلام کرده‌اند.

این موضوع نشانه‌ای از بصیرت رزمندگانی است که به دور از تعصبات مذهبی بر سر اهداف مشترک ملی و دینی خود ایستاده‌اند و برخلاف آن چیزی که رسانه‌های بیگانه تلاش برای اثبات آن به عنوان جنگ‌های شیعه و سنی در منطقه دارند، افق دیدشان بلند و دوراندیش هستند و با هدف مبارزه با دشمن مشترک مسلمانان در دنیا خون‌های زیادی داده‌اند. این موضوع در وحدت گروه‌های شیعه و سنی و رزمندگان نبویون در جبهه مقاومت سوریه و عراق، عرصه دفاع از حریم اهل بیت(ع) و نبرد با تروریست‌های تکفیری کاملا نمایان است.

برای یادآوری و مرور حماسه هایی که هموطنان اهل تسنن در مقاطع مختلف انقلاب اسلامی در دفاع از کیان اسلام آفریده اند و جانفشانی های آنان نگاهی آماری به تعداد شهدا و پراکندگی انان در سطح کشور خواهیم داشت:

در سراسر کشور حدود ۱۱ هزار شهید اهل سنت داریم.

با توجه به اینکه ۸۰ درصد کل شهدای کشور مربوط به دوران هشت سال دفاع مقدس هستند، بخش اعظمی از آمار شهدای اهل سنت نیز به همین دوران مربوط می‌شود و مابقی آن‌ها هم در جریاناتی همچون درگیری با اشرار، عملیات‌های تروریستی ضد انقلاب، درگیری با قاچاقچیان منطقه، درگیری در مرزهای کشور، ترور و دفاع از حریم اسلام و مقاومت در کشور سوریه به شهادت رسیده‌اند.

بیشترین پرونده شهدای اهل سنت در بنیاد شهید و امور ایثارگران مربوط به استان‌های کردستان با ۴۵۶۳ شهید اهل سنت، آذربایجان غربی با ۳۴۷۵ شهید اهل سنت و کرمانشاه با ۱۲۹۷ شهید سنی است و بعد از آن استان‌های سیستان و بلوچستان با ۵۳۳ شهید سنی، گلستان با ۴۳۱ شهید سنی، خراسان رضوی با ۲۱۸ شهید سنی و هرمزگان با ۱۰۷ شهید سنی بیشترین شهدای اهل سنت را تقدیم انقلاب کرده‌اند.

بازدیدها: 166

درباره نویسنده

ارسال دیدگاه

تلفن : 077-33560757-8
پست الکترونیک : boushehr@dmsonnat.ir
آدرس : بلوار آیت ا...طالقانی(خ صلح آباد) ، خ خبرنگار، خ خرد شرقی ،دفترنماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

کل بازدیدکنندگان
261326
بازدید امروز
54
افراد آنلاین
0
طراحی و اجرا پویاپردازان جنوب