واکنش عالم اهل سنت به رفتار زننده ماموران سعودی با زوار؛

واکنش عالم اهل سنت به رفتار زننده ماموران سعودی با زوار؛

image_pdfimage_print

البیاتی گفت: هیچ اشکالی ندارد که حاجیان به زیارت بقیع بروند و این زیارت، زیارت مبارکی خواهد بود و از خداوند می‌خواهیم که زیارات و دعاهای ایشان را در آن اماکن متبرکه و مقدسه قبول کند.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت به نقل از خبرگزاری تقریب، الشیخ عامر البیاتی سخنگوی دارالافتاء اهل سنت عراق با اشاره به این که زیارت قبور سنتی است از سنت های رسول الله(ص) زیرا در حدیث صحیح روایت شده است: “قبلاً نهی کرده بودم شما را از زیارت قبور، اما الان زیارت کنید. زیرا این زیارت آخرت را به یاد شما می آورد”.
البیاتی گفت: هیچ اشکالی ندارد که حاجیان به زیارت بقیع بروند و این زیارت، زیارت مبارکی خواهد بود و از خداوند می‌خواهیم که زیارات و دعاهای ایشان را در آن اماکن متبرکه و مقدسه قبول کند
وی با تاکید براین مطلب که سنت زیارت قبور، سنت مؤکده از رسول الله(ص) است و بر مأموران سعودی جایز نیست که حاجیان را از زیارت بقیع منع کنند، چراکه آنها مقبره هایی هستند برای همه مسلمین، عنوان کرد: مخصوصاً قبرستان بقیع که در آن قبوری برای ائمه اعلام مسلمین هست که از جمله قبر حسن بن علی بن ابی طالب علیه السلام که خلیفه پنجم مسلمین است، و همچنین قبر فاطمه زهرا سلام الله علیها که در آنجا میباشد.
سخنگوی دارالافتاء اهل سنت عراق در پایان گفت: از خداوند تبارک و تعالی می خواهیم که ما را از جمله کسانی قرار دهد که به شفاعت این ائمه اطهار از نجات یافتگان روز قیامت باشیم.

بازدیدها: 66

درباره نویسنده

ارسال دیدگاه

تلفن : 077-33560757-8
پست الکترونیک : boushehr@dmsonnat.ir
آدرس : بلوار آیت ا...طالقانی(خ صلح آباد) ، خ خبرنگار، خ خرد شرقی ،دفترنماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

کل بازدیدکنندگان
146820
بازدید امروز
135
افراد آنلاین
0
طراحی و اجرا پویاپردازان جنوب