والدین اوقات فراغت فرزندان را مدیریت کنند

والدین اوقات فراغت فرزندان را مدیریت کنند

image_pdfimage_print

شیخ حسن بازدار استفاده درست از تعطیلات تابستانی و اوقات فراغت فرزندان را یادآور شد و گفت: والدین در کنار توجه به کلاسهای تقویتی و آموزشی برای فرزندان می‌بایست از فراگیری دستورات و احکام دینی و تعالیم قرآنی غفلت نکنند.

شیخ حسن بازدار امام جمعه اهل سنت گوده در خطبه‌های نماز جمعه این هفته قرآن کریم را جامع ترین دستورالعمل برای بیماری‌های روحی دانست و گفت: قرآن مؤثر‌ترین و جامع‌ترین نسخه شفابخش و دارویی است که بالاتر از آن دارویی نیست؛ پیامبر (ص) می‌فرماید: دل‌ها چون آهن زنگ می‌زند، سوال شد یارسول‌الله جلای دل‌ها چیست؟ حضرت فرمود: خواندن قرآن و یاد مرگ.

وی اضافه کرد: قرآن کریم نه تنها بیماری‌های روحی را شفا می‌دهد بلکه قلب مرده را نیز زنده می کند، در گمراهی مایه هدایت و در نابینایی مایه روشنی و موجب بخشش لرزش‌ها است.

خطیب جمعه با تأکید بر اینکه قرآن انسان را از نابودی حفظ و از انحرافات رهایی می‌بخشد، با اظهار آیاتی از این کتاب آسمانی گفت: الله تبارک و تعالی می‌فرماید: همانا این قرآن به راست و استوارترین طریق هدایت می‌کند و اهل ایمان را که نیکوکار باشند به اجر و ثواب بزرگ بشارت می‌دهد.

بازدار افزود: در روایتی از پیامبر آمده، قرآن را تلاوت کنیم زیرا قرآن در روز قیامت برای یاران شفاعت می‌کند و در روایت دیگر آمده است بهترین شما کسی است که قرآن را بیاموزد و به دیگران تعلیم دهد.

وی استفاده درست و بهینه از تعطیلات تابستانی و اوقات فراغت فرزندان را یادآور شد و بیان کرد: والدین در کنار توجه به کلاس‌های تقویتی و آموزشی برای فرزندان، می‌بایست از فراگیری دستورات و احکام دینی و تعالیم قرآنی غفلت نکنند.

وی تصریح کرد: فصل تابستان فرصت مناسبی برای یادگیری و آشنایی با مفاهیم و تعالیم قرآنی است و پدر و مادر نباید از این امر بسیار مهم غافل شوند.

امام جمعه اهل سنت گوده با بیان اینکه همانطور که جسم فرزند ما به غذا نیازمند است، روح فرزند نیز به غذا نیاز دارد، افزود: دین اسلام هم به تغذیه جسم و هم به تغذیه روح توجه دارد چرا که سلامت این دو باهم موجب پیشرفت و تعالی می‌شود.

بازدیدها: 70

درباره نویسنده

ارسال دیدگاه

تلفن : 077-33560757-8
پست الکترونیک : boushehr@dmsonnat.ir
آدرس : بلوار آیت ا...طالقانی(خ صلح آباد) ، خ خبرنگار، خ خرد شرقی ،دفترنماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

کل بازدیدکنندگان
202846
بازدید امروز
71
افراد آنلاین
0
طراحی و اجرا پویاپردازان جنوب