هنگام مسلمان شدن به اصل خود رجعت می‌کنیم

هنگام مسلمان شدن به اصل خود رجعت می‌کنیم

image_pdfimage_print

هرچند آمار درستی درباره گرایش مردم آمریکای لاتین به اسلام اعلام نشده است، بااین‌حال، بسیاری معتقد هستند که گرایش مردم آمریکای لاتین به اسلام با رشد بالایی مواجه بوده و ۱۵۰ هزار نفر از مردم این نژاد در سال‌های گذشته به دین اسلام گرویده‌اند.
رافائل دلگادو، در یک خانواده بسیار مذهبی کاتولیک در نیکاراگوئه به دنیا آمده است. زمانی که نوزاد بوده غسل تعمید دیده و اولین مراسم عشای ربانی را در سن ۸ سالگی تجربه کرده است. تردید‌های او زمانی آغاز می‌شود که به‌عنوان یک فرد بالغ، با دانسته‌های مذهبی درباره حضرت مسیح، مراسم به صلیب کشیده شدن عیسی مسیح را در انجیل نپذیرفته و همین منجر به آشنایی و گرایش او به دین اسلام می‌شود.
دلگادو متوجه شد که مسلمانان حضرت مسیح را پیامبر خدا دانسته و مانند مسیحیان به‌سوی مسیح نیایش نمی‌کنند، بلکه مستقیماً خدای یکتا را می‌پرستند. انسان بودن مسیح در قرآن ازنظر دلگادو منطقی آمده و همین منجر شد تا او در سن ۵۴ سالگی مسلمان شود. هرچند او معتقد است که به دین اسلام رجعت کرده است.
او دراین‌باره می‌گوید: به نظر ما روح هر انسانی بر اساس فطرت خود گرایش به پرستش خداوند دارد. به این معنا که ما هنگام مسلمان شدن به اصل خود رجعت می‌کنیم.
اکثر ساکنان آمریکای لاتین در آمریکا، کاتولیک هستند، اما این جمعیت رو به کاهش بوده و آن‌ها به ادیان و مذاهب دیگر ازجمله اسلام روی می‌آورند، چراکه اسلام شباهت‌های زیادی به اعتقادات پیشین آن‌ها دارد، که ازجمله آن‌ها اعتقاد به پیامبری عیسی مسیح، پاک‌دامنی حضرت مریم، و داستان‌های مربوط به پیامبران پیشین در قرآن است و این شباهت‌ها میان دو دین، در گرایش آن‌ها به اسلام نقش بسزایی دارد.
دلگادو، یکی از اعضای انجمن مسلمانان آمریکای لاتین بوده که هدف این سازمان آموزش اصول اسلامی به زبان اسپانیایی است. او نگران است که حملات تروریستی به نام مسلمانان منجر به آسیب به دین اسلام شده و می‌گوید: این وظیفه ماست که پیام درست اسلام را که درباره صلح و مداراست به دیگران برسانیم.

بازدیدها: 91

درباره نویسنده

ارسال دیدگاه

تلفن : 077-33560757-8
پست الکترونیک : boushehr@dmsonnat.ir
آدرس : بلوار آیت ا...طالقانی(خ صلح آباد) ، خ خبرنگار، خ خرد شرقی ،دفترنماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

کل بازدیدکنندگان
265906
بازدید امروز
47
افراد آنلاین
0
طراحی و اجرا پویاپردازان جنوب