هفته وحدت موجب تالیف قلوب و انس و محبت و همدلی بین مسلمین است

هفته وحدت موجب تالیف قلوب و انس و محبت و همدلی بین مسلمین است

image_pdfimage_print

شیخ خلیل افرا: در این برهه‌ی حساس از زمان که استکبار جهانی برای ایجاد فتنه و تفرقه و انحراف مسلمین از مسیر حقیقی اسلام تلاش می‌کنند باید وحدت و اخوت مورد توجه تمام پیروان این آیین انسان‌ساز و سعادت‌بخش قرار گیرد.
شیخ خلیل افرا عضو شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت در گفتگو با خبرنگار دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر عامل اساسی پیروزی اسلام را طول تاریخ و اعصار وحدت و همدلی دانست و گفت: قال الله تعالی: «واعتصموا بحبل الله جمیعا ولا تفرقوا»
ماه فرو ماند از جمال محمد
سرو نباشد به اعتدال محمد
قدر فلک را کمال و منزلتی نیست
در نظر قدر با کمال محمد
ضمن تبریک فرارسیدن میلاد رسول اکرم صلی‌الله علیه وسلم و سلاله‌ی پاک و مطهرش امام جعفر صادق علیه‌السلام و هفته‌ی وحدت، عامل اساسی و مهم پیروزی مسلمین در تمام اعصار و زمان‌ها وحدت و همدلی میان مسلمانان بوده است.
وی افزود: در این برهه‌ی حساس از زمان که استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا و صهیونیسم بین‌الملل که برای ایجاد فتنه و تفرقه و انحراف مسلمین از مسیر حقیقی اسلام تلاش می‌کنند باید وحدت و اخوت موردتوجه بیشتر تمام پیروان این آیین انسان‌ساز و سعادت‌بخش قرار گیرد.
عضو شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت تصریح کرد: بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران امام خمینی “رحمه الله” بااندیشه و تفکر والای خود ۱۲ تا ۱۷ ربیع الاول را به سبب وجود دو تاریخ برای سالروز ولادت پیامبر (ص) به‌عنوان هفته وحدت نام‌گذاری کردند و با ایجاد هفته وحدت تألیف قلوب و انس و محبت و همدلی بین مسلمین استوارتر و مستحکم‌تر گردید.
امام‌جمعه موقت اهل سنت کنگان در ادامه گفت‌وگو گفت: همچنین خلف صالح ایشان امام خامنه‌ای”حفظه الله” بادرایت و حکمت، وحدت و اخوت در بین طوایف و اقوام شیعه و سنی مخصوصاً در مناطق قومی را دوچندان کرد.
وی ضمن تأکید بر همبستگی و همدلی عنوان کرد: آنچه امروز در بین مسلمین شیعه و اهل سنت باید مورد تأکید قرار گیرد وحدت کلمه و اصل قرار دادن آن در راستای تشکیل امت اسلامی است که به فرموده‌ی مقام معظم رهبری “حفظه الله” می‌فرماید: «کم نداریم مشترکاتی که هریک از آن‌ها می‌تواند یک اصل حصین در حفظ اخوت و تداوم اتحاد و یکپارچگی و همدلی مسلمانان باشد».
رئیس هیئت افتا و شورای پاسخگویی به مسائل شرعی اهل سنت استان بوشهر در پایان گفت: ضمن تبریک مجدد این ایام از خدای متعال بعونه و توفیقاته خواهانیم با پیروزی و نصرت مسلمین جهان و نابودی تمام مظاهر کفر و الحاد پرچم توحید در سراسر عالم گیتی برافراشته گردد:«انه لایخلف المیعاد».

بازدیدها: 79

درباره نویسنده

ارسال دیدگاه

تلفن : 077-33560757-8
پست الکترونیک : boushehr@dmsonnat.ir
آدرس : بلوار آیت ا...طالقانی(خ صلح آباد) ، خ خبرنگار، خ خرد شرقی ،دفترنماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

کل بازدیدکنندگان
154708
بازدید امروز
162
افراد آنلاین
0
طراحی و اجرا پویاپردازان جنوب