هر کس محبت اهل‌بیت در دل و جان او آمیخته نباشد ادعای مسلمانی او باطل است

هر کس محبت اهل‌بیت در دل و جان او آمیخته نباشد ادعای مسلمانی او باطل است

image_pdfimage_print

شیخ محمد جمالی: بی‌تردید هر آنکه دریای محبت پیامبر (ص) در دل و جان او موج می‌زند، محبت فرزندان او نیز دل و جانش موج خواهد زد.

شیخ محمد جمالی امام‌جمعه اهل سنت کنگان در گفت‌وگو با خبر نگار دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر، ضمن اظهار تسلیت ایام جان‌سوز شهادت سید و سالار شهیدان حضرت ابا‌عبدالله‌الحسین علیه‌السلام، اعتقاد به محبت اهل‌بیت را نشانه ایمان عنوان کرد و گفت: هر کس خلاف این اصل معتقد باشد مسلمان نیست؛ بدین معنی که هر کس مدعی مسلمانی است باید حب پیامبر و آل‌پیامبر (ص)در دل و جان او سرشته و آمیخته باشد.

وی تأکید کرد: در حقیقت هر آنکه دریای محبت پیامبر در دل و جان او موج می‌زند، محبت فرزندان او نیز دل و جانش موج خواهد زد و هر کس بر این اصول معتقد نباشد در حصار اسلام قدم ننهاده و ادعای مسلمانی او باطل است.

جمالی امام حسین (ص) را نورعین و سبط رسول‌الله، فرزند امیرالمؤمنین و حضرت زهرا علیهم‌السلام دخت گرامی پیغمبر بیان کرد.

وی با اشاره به دلیل نهضت عاشورا گفت: شدت ظلم و جور و ناعدالتی در جامعه اسلامی دلیل روشن قیام و نهضت خونین اباعبدالله است و این حرکت سیدالشهدا در همین راستا و بر همین مبنا و برای احیای دین جدش بوده است.

وی ابا عبدالله را سرور آزادگان جهان دانست و گفت: در شرایطی که یزید از امام حسین بیعت می‌خواست امام نپذیرفت و شهادت را برگزید. چرا که همچون حسین هرگز با همچون یزید بیعت نخواهد کرد.

امام جمعه اهل سنت در ادامه سخنان به وقایع تلخ و جان‌گداز روز عاشورا اشاره کرد و گفت: زمانی‌که حضرت عباس علیه‌السلام، اهل حرم و خصوصا اطفال و کودکان خردسال را در تشنگی دید از برادر خود اجازه گرفت و به شریعه فرات زد تا آب بیاورد.

شیخ جمالی یادآور شد: علی‌رغم کمین دشمنان، عباس به فرات رسید و با وجود اینکه بسیار تشنه بود مشت پر آب خود را بر روی آب ریخت و بخاطر تشنگی امام و اهل حرم از آن آب ننوشید.

بازدیدها: 82

درباره نویسنده

ارسال دیدگاه

تلفن : 077-33560757-8
پست الکترونیک : boushehr@dmsonnat.ir
آدرس : بلوار آیت ا...طالقانی(خ صلح آباد) ، خ خبرنگار، خ خرد شرقی ،دفترنماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

کل بازدیدکنندگان
241146
بازدید امروز
158
افراد آنلاین
0
طراحی و اجرا پویاپردازان جنوب