هر آنکه بر خداوند اعتماد کند خداوند او را کفایت می‌کند

هر آنکه بر خداوند اعتماد کند خداوند او را کفایت می‌کند

image_pdfimage_print

نماز عبادی سیاسی جمعه سیراف به امامت امام‌جمعه موقت اهل سنت سیراف، با حضور نمازگزاران برگزار شد.
شیخ یعقوب شمسا در طلیعه سخنان با تلاوت آیاتی از قرآن اظهار کرد: «إِنَّمَا الْمُؤْمِنُونَ الَّذِينَ إِذَا ذُكِرَ اللَّهُ وَجِلَتْ قُلُوبُهُمْ وَإِذَا تُلِيَتْ عَلَيْهِمْ آيَاتُهُ زَادَتْهُمْ إِيمَانًا وَعَلَى رَبِّهِمْ يَتَوَكَّلُونَ». مؤمنان واقعی کسانی هستند که هرگاه نام خدا برده می‌شود قلب‌های آنها از ترس خداوند به تپش می‌افتد و هرگاه آیات خداوند بر آنها تلاوت شود ایمانشان قوی و زیادتر می‌شود و بر پروردگارشان توکل می‌کنند.
وی با بیان اینکه اعتماد و توکل بر خدا از صفات پیامبران و اولیا و مؤمنین است، افزود: خداوند در این آیه می‌فرماید مؤمنان همواره بر پروردگارشان توکل می‌کنند و خداوند انسان‌هایی را که همیشه به او اتکال و تکیه دارند دوست می‌دارد.
خطیب جمعه با اشاره به اینکه هر آنکه بر خداوند اعتماد کند خداوند او را کفایت می‌کند اضافه کرد: یقین و توکل و امید رمز پیروزی و پیشرفت و موفقیت هر انسان مسلمان است و این را بدانیم که یأس و ناامیدی انسان را به هلاکت نزدیک می‌کند.
شمسا یادآور شد: پیامبر می‌فرماید اگر شما بر خداوند توکل کرده و حق توکل را ادا کنید آن‌چنان بر شما رزق و روزی خواهد داد که به پرندگان می‌دهد پرنده صبح با شکم خالی از لانه خود خارج می‌شود و شب با شکم پر برمی‌گردد.
وی تأکید کرد: کسانی که در همه امورات زندگی به‌جز در کارهای شر و ناحق بر خداوند یقین و توکل می‌کنند و از خدا کمک می‌خواهند ضرر نمی‌کنند و نتیجه و ثمره توکل بر پروردگار قادر متعال را خواهند دید.

بازدیدها: 74

درباره نویسنده

ارسال دیدگاه

تلفن : 077-33560757-8
پست الکترونیک : boushehr@dmsonnat.ir
آدرس : بلوار آیت ا...طالقانی(خ صلح آباد) ، خ خبرنگار، خ خرد شرقی ،دفترنماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

کل بازدیدکنندگان
253371
بازدید امروز
34
افراد آنلاین
0
طراحی و اجرا پویاپردازان جنوب