هدف از آموزه‌های دینی تحقق فضایل اخلاقی است

هدف از آموزه‌های دینی تحقق فضایل اخلاقی است

image_pdfimage_print

شیخ احمدرضا کنعانی گفت: از صفات بارز مؤمنین این است که از لغو و کارهای بیهوده اجتناب می‌کنند و این خصلت آن‌قدر مهم است که در کنار دیگر ویژگی‌های انسان‌های باایمان، آنان را وارثان جنت معرفی نموده است.
شیخ احمدرضا کنعانی امام جمعه اهل سنت جزیره خارگ در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با اشاره به نکات اخلاقی از سوره مؤمنون اظهار کرد: هر شخص مسلمانی برای رسیدن به مکارم اخلاق و تحقق بخشیدن به آموزه‌های دینی، تلاش می‌کند تا فضایل اخلاقی را کسب کرده و از رذایل فاصله بگیرد.
وی افزود: قرآن هر جا كه صفات نيك مؤمنين را  بیان می‌کند و يا اجر و پاداش آنان را برمی‌شمارد، به دنبال ايمان عمل صالح را هم ذكر می‌کند، لذا فقط اعتقاد، ايمان اطلاق نمی‌شود.
خطیب جمعه خاطرنشان کرد: مؤمن وقتى مؤمن حقیقی است كه هر آنچه می‌کند برحسب ايمان باشد؛ ايمان نیز اقتضا دارد كه اگر انسان عبادت می‌کند خاضع و خاشع باشد.
وی خشوع قلبی را از برترین ویژگی‌های انسان باایمان بیان کرد و گفت: خشوع از بهترین و بر‌ترین اوصاف انسان بوده و برای همین خداوند در قرآن بر آن تصریح نموده که خشوع از صفات مؤمنان می‌باشد و فرموده است: «قد أَفلح المؤمنون _ الَذين هم فی صلاتهم خاشعون» کسی که در نماز خشوع داشته باشد لذت عبادت و ایمان را می‌چشد.
وی با اشاره به آیاتی از قرآن در شرح و عنوان بعض دیگر از ویژگی‌های مؤمنین بیان کرد: «والذين هم عن اللغو معرضون». از صفات بارز مؤمنین این است که از لغو و کارهای بیهوده اجتناب می‌کنند و این صفت آن‌قدر مهم است که در کنار نماز خاشعانه _ انجام زکات _  وفای به عهد _ امانت‌داری و محافظت بر نماز آمده است و به جهت داشتن این ویژگی، مؤمنان را وارثان جنت معرفی نموده است: اولئك هم الوارثون- الّذين يرثون الفردوس هم فيها خالدون.

بازدیدها: 63

درباره نویسنده

ارسال دیدگاه

تلفن : 077-33560757-8
پست الکترونیک : boushehr@dmsonnat.ir
آدرس : بلوار آیت ا...طالقانی(خ صلح آباد) ، خ خبرنگار، خ خرد شرقی ،دفترنماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

کل بازدیدکنندگان
146822
بازدید امروز
137
افراد آنلاین
0
طراحی و اجرا پویاپردازان جنوب