نمامی و خبرچینی حرام و از گناهان کبیره است

نمامی و خبرچینی حرام و از گناهان کبیره است

image_pdfimage_print

شیخ کوزه‌گر: مردم نباید اخبار و موضوعات را از افراد دروغگو دریافت و باور داشته باشند؛ باید از این‌گونه اشخاص فاصله گرفته و دوری کنند.
شیخ محمد کوزه‌گر امام‌جمعه موقت اهل سنت نخل غانم با اشاره به نمامی و خبرچینی و ظلم به خود و دیگران، اظهار کرد: بخاطر نمامی و سخن‌چینی چه تعداد برادران و خواهرانی که میانشان اختلاف افتاده و از هم فاصله گرفته‌اند. چه مقدار خانواده‌ها و افراد و اقوام به خاطر این رفتار و اخبار دروغین ازهم پاشیده شده و کار به اختلاف و نزاع و دشمنی کشیده شده است.
وی گفت: خداوند دراین‌باره می‌فرمایند: «یاایهاالذین آمنوا ان جاءکم فاسق بنباء فتبینوا أن تصیبوا قوما بجهالة فتصبحوا علی مافعلتم نادمین». ای کسانیکه ایمان آورده‌اید اگر فرد فاسق و سست‌ایمانی خبری به شما آورد پس بخاطر اطمینان از صحت خبر تحقیق کنید تا به نادانی به قومی یا فردی خسارتی وارد نشود و پس‌ازآن از کار خود پشیمان شوید.
کوزه‌گر با اشاره به این‌که افراد فاسق بخاطر طبع ناسالمی که دارند سعی در خراب کردن انسجام و آرامش جامعه هستند، افزود: این افراد با دروغ‌پراکنی در میان مردم به نشر اخبار دروغ مبادرت می‌ورزند. همه علماء به‌اتفاق می‌گویند که نمامی و خبرچینی حرام و از گناهان کبیره است.
وی تصریح کرد: خداوند می‌فرماید: «ولاتطع کل حلاف مهین هماز مشاء بنمیم مناع للخیر معتد أثیم». ای پیامبر هیچ‌وقت از فرومایگان و کسانی‌که زیاد قسم می‌خورند پیروی نکن این‌ها عیب‌جو و سخن‌چین هستند و از انجام کارهای خوب ممانعت می‌کنند.
شیخ محمد کوزه‌گر با تأکید به اینکه خبرچینی آثار زیان‌باری در جامعه دارد، متذکر شد: رسول‌الله در حدیثی می‌فرماید: «لا یدخل الجنة نمام». سخن‌چین وارد بهشت نمی‌شود. مردم نباید اخبار و موضوعات را از افراد دروغگو دریافت کنند و باور داشته باشند و باید از این‌گونه اشخاص فاصله گرفته و دوری کنند.

بازدیدها: 102

درباره نویسنده

ارسال دیدگاه

تلفن : 077-33560757-8
پست الکترونیک : boushehr@dmsonnat.ir
آدرس : بلوار آیت ا...طالقانی(خ صلح آباد) ، خ خبرنگار، خ خرد شرقی ،دفترنماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

کل بازدیدکنندگان
265909
بازدید امروز
50
افراد آنلاین
0
طراحی و اجرا پویاپردازان جنوب