نعمات پروردگار نباید موجب غفلت ما از یاد خداوند شوند

نعمات پروردگار نباید موجب غفلت ما از یاد خداوند شوند

image_pdfimage_print

شیخ حسین افروز: خداوند مهربان نعمت‏های فراوانی را به انسان بخشیده است، اما غفلت آفتی است که انسان را دچار خود کرده و موجب فراموشی ما از یادخدا و واجبات و فرائض می‌شود.
شیخ حسین افروز امام جمعه اهل سنت سیراف در خطبه‌های نماز جمعه این هفته بعد از ستایش خداوند و درود سلام بر پیامبر گرامی خاندان و یاران بیان کرد: خداوند مهربان نعمت‏های فراوانی را به انسان بخشیده است، اما غفلت آفتی است که انسان را دچار خود کرده و موجب فراموشی ما از یادخدا و واجبات و فرائض می‌شود..
وی با اشاره به آیاتی از قرآن، مال و فرزند را از آزمون‌های پروردگار متعال دانست و گفت: ای كساني كه ايمان آورده‌اید اموال و فرزندانتان شما را از ياد خدا غافل نكند و هر كس چنين كند زيانكار است: «يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا لَا تُلْهِكُمْ أَمْوَالُكُمْ وَلَا أَوْلَادُكُمْ عَنْ ذِكْرِ اللَّهِ وَمَنْ يَفْعَلْ ذَلِكَ فَأُولَئِكَ هُمُ الْخَاسِرُونَ»
وی تأکید کرد: مال یکی از مهم‌ترین اسباب آزمون پروردگان است و کمتر کسی را می‌توان یافت که در مقابل این امتحان الهی سرافراز گردد و فریب جاذبه‌های کاذب و سراب گونه مال دنیا را نخورد و اطاعت خداوند را در پیش گیرد و رضایت وی را حاصل کند.
وی بابیان اینکه مال و اولاد نعمت‌هایی هستند که باید در اطاعت و بندگی خدای متعال ما را یاری کنند، افزود: یکی دیگر از وسایل آزمون انسان فرزند است؛ آدمی فطرتاً فرزندش را دوست می‌دارد. گاهی ممکن است دوست داشتن فرزند موجب شود انسان حلال خدا را حرام گرداند و یا حرام خدا را حلال کند. فرزند ثمره قلب و پاره تن انسان‌ است و طبیعی است که به هنگام تعارض خشنودی فرزند باتقوای الهی و رعایت حق و عدالت، انسان دچار وسوسه‌های شیطانی شود و از ذکر و یاد خداوند غافل شود.
خطیب جمعه بابیان اینکه در گشایش و رفع مشکلات زندگی هیچ وسیله‌ای نیرومندتر از ایمان نیست گفت: ابوعلی سینا هنگامی‌که علاج و درمان بیمار بر وی دشوار می‌شد؛ به مسجد می‌رفت و در نماز حل مشکل خود را می‌یافت و برای مردم باایمان با توجه و استغاثه به درگاه خداوند در نماز، مایه گره‌گشایی و گشایش در کارشان می‌شد.

بازدیدها: 105

درباره نویسنده

ارسال دیدگاه

تلفن : 077-33560757-8
پست الکترونیک : boushehr@dmsonnat.ir
آدرس : بلوار آیت ا...طالقانی(خ صلح آباد) ، خ خبرنگار، خ خرد شرقی ،دفترنماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

کل بازدیدکنندگان
163866
بازدید امروز
1286
افراد آنلاین
1
طراحی و اجرا پویاپردازان جنوب