نشست بین المللی مسجد، پایگاه اخوت جهان اسلام در بندرعباس برگزار شد

نشست بین المللی مسجد، پایگاه اخوت جهان اسلام در بندرعباس برگزار شد

image_pdfimage_print

نشست بین المللی مسجد، اخوت جهان اسلام با حضور علماء شیعه و اهل سنت و اندیشمندان از کشورهای آرژانتین، عربستان، آلمان، الجزایر، نیجریه، پاکستان و نزوئلا در بندرعباس برگزار گردید.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت به نقل از روابط عمومی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان هرمزگان، نشست بین المللی مسجد، اخوت جهان اسلام با حضور علماء شیعه و اهل سنت و اندیشمندان از کشورهای آرژانتین، عربستان، آلمان، الجزایر، نیجریه، پاکستان و نزوئلا در بندرعباس برگزار شد.
آیت الله نعیم آبادی نماینده ولی فقیه و امام جمعه بدرعباس در این نشست گفت: اصلاح مساجد نه تنها جهان اسلام که بلکه در اصلاح جهان موثر است.
وی گفت: امام مساجد نیز نقش
مهمی در تاثیرگذاری مساجد دارند و باید در انتخاب ائمه جماعت مساجد دقت شود.
رئیس شورای سیاستگذاری کنگره بین المللی امام سجاد (ع) افزود: اختلافات فقهی در همه مذاهب اسلامی است، اما باید به همدیگر احترام گذاشت و درگیری‌های گذشته را فراموش کرد.
آیت الله نعیم آبادی گفت: اگر می‌خواهیم مساجد کانون برادری شود نباید مساجد را با برچسب‌های شیعه، سنی، چپ یا راست جدا کنیم، زیرا همه مساجد برای خداوند است.
شیخ مسعود راهبر از علمای اهل سنت هرمزگان نیز در این نشست گفت: مسجد یکی از مهمترین نماد‌های دین اسلام است که نقش مهمی در رشد و تعالی اجتماعی و اخلاقی جامعه دارد، مسجد در ترویج علم، تبلیغ دین ،تحکیم بنیان خانواده نقش بسیار مهمی دارد.
رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم نیز در این نشست گفت: انقلاب اسلامی ایران انقلابی فرهنگی و مسجد همواره یکی از پایگاه‌های اصلی آن بوده است.
حجت الاسلام احمد واعظی افزود: بزرگترین دستاورد انقلاب اسلامی ایران شکل گیری گفتمان انقلاب اسلامی است که اسلام خواهی جامع، استقلال طلبی و استکلپبارستیزی و معنویت اسلامی از ارکان اصلی این گفتمان است.
وی گفت: انقلاب اسلامی در ۴۰ سال گذشته دستاورد‌های بسیار مهمی در حوزه‌های مختلف علمی و فناوری داشته است.
مشاور وزیرفرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیر ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد کشور در این نشست گفت: برای مسلمانان که خدا، کتاب، پیامبر و قبله واحد دارند، مسجد بهترین مکان برای ایجاد اخوت و برادری در میان مسلمانان است.
حجت الاسلام حبیب رضا ارزانی افزود: در ایران اسلامی نیز با درایت امام راحل و رهبر فرزانه انقلاب، مسجد همواره پایگاهی برای وحدت، برادری و الگوی برای مسلمانان جهان بوده است.
حجت الاسلام ارزانی با اشاره به اینکه اختلافاتی در مباحث فقهی شیعه و اهل سنت وجود دارد، گفت: وجود اختلاف به معنای مقابل هم ایستادن نیست.
حجت الاسلام ارزانی افزود: تقویت وحدت و همدلی درگرو بازگشت به مسجد است.
رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم نیز در این نشست گفت: انقلاب اسلامی ایران انقلابی فرهنگی و مسجد همواره یکی از پایگاه‌های اصلی آن بوده است.

بازدیدها: 126

درباره نویسنده

ارسال دیدگاه

تلفن : 077-33560757-8
پست الکترونیک : boushehr@dmsonnat.ir
آدرس : بلوار آیت ا...طالقانی(خ صلح آباد) ، خ خبرنگار، خ خرد شرقی ،دفترنماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

کل بازدیدکنندگان
180890
بازدید امروز
135
افراد آنلاین
0
طراحی و اجرا پویاپردازان جنوب