مهم‌ترین دستاورد و ثمره انقلاب اسلامی، احیاء و بازیابی هویت اسلامی/ تمدن نوین اسلامی، تمدن غرب را به چالش کشیده است/ دشمنان با ایجاد تفرقه و اختلاف به دنبال جلوگیری از تحقق تمدن اسلامی هستند

مهم‌ترین دستاورد و ثمره انقلاب اسلامی، احیاء و بازیابی هویت اسلامی/ تمدن نوین اسلامی، تمدن غرب را به چالش کشیده است/ دشمنان با ایجاد تفرقه و اختلاف به دنبال جلوگیری از تحقق تمدن اسلامی هستند

image_pdfimage_print

دبیر شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور گفت: انقلاب اسلامی گذشته، حال و آینده امت اسلامی را به‌خوبی مشخص کرده است و دستاورد این انقلاب، احیای هویت اسلامی تحت عنوان تمدن نوین اسلامی است.
به گزارش پايگاه اطلاع‌رسانی دبيرخانه شوراي برنامه‌ریزی مدارس علوم ديني اهل سنت، حجت‌الاسلام کاظم لطفیان دبیر شورای نمایندگان ولی‌فقیه در مناطق قومی و دبیر شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور در نشست رسانه‌ای تبیین دستاوردهای ۴۰ ساله نظام جمهوری اسلامی در مناطق قومی اظهار داشت: انقلاب اسلامی گذشته، حال و آینده امت اسلامی را به‌خوبی مشخص کرده است و دستاورد این انقلاب، احیای هویت اسلامی تحت عنوان تمدن نوین اسلامی است.
وی اضافه کرد: مهم‌ترین دستاورد و ثمره انقلاب اسلامی، احیاء و بازیابی هویت اسلامی است که توانست اندیشه غرب را به چالش بکشد، به‌طوری‌که ریچارد رورتی از اندیشمندان غربی می‌گوید که تمدن آمریکا و پتانسیل آن به پایان رسیده است و مسلمانان ما را تحقیر کرده‌اند و به انسانی دیگر مبدل کرده‌اند و اندیشمند دیگری می‌گوید که انقلاب اسلامی منابع اقتصادی و سیاسی ما را تهدید نکرد بلکه شخصیت و نظریات ما را شکست داد.
لطفیان بابیان اینکه خداباوری، حق باوری، عدالت‌گستری، آزادی، امنیت، وحدت، ایثار و مقاومت از دستاوردهای تمدن نوین اسلامی است، تصریح کرد: به تعبیر مقام معظم رهبری تمدن فضایی است که انسان در آن از لحاظ مادی و معنوی امکان رشد داشته باشد تا به اهداف غایی خداوند دست یابد و این مهم در پرتو علم، اخلاق و اندیشه محقق می‌شود.
دبیر شورای نمایندگان ولی‌فقیه در مناطق قومی افزود: تمدن نوین اسلامی که ایران در حال ایجاد آن است، رقیب اصلی تمدن غربی است و انقلاب تاکنون دو مرحله از آن یعنی نهضت اسلامی و جمهوری اسلامی را محقق کرده است و در مرحله سوم آن یعنی ایجاد تمدن اسلامی در حال تلاش است.
وی با اشاره به اینکه دشمن برای جلوگیری از تحقق این تمدن نوین اسلامی در تلاش برای ایجاد اختلاف و تفرقه است، گفت: رایس وزیر خارجه آمریکا می‌گوید که بوش نخواست بفهمد که سیاست از مذهب جدا نیست و نخواست بفهمد که تنها راه شکست ایران ایجاد جنگ‌های مذهبی در این کشور است و در نهایت نخواست بپذیرد که با این جنگ‌ها می‌توان بنیان‌های سیاسی ایران را به چالش کشید.
لطفیان ادامه داد: کلینتون دیگر وزیر خارجه زن آمریکا نیز در فصل ۱۸ کتاب خود پیرامون جمهوری اسلامی می‌گوید، زمانی که برخی از مردم ایران در سالهای گذشته در خیابان‌های این کشور در حال مبارزه بودند، ای‌کاش صدای خود را بر سر این کشور بالا می‌بردیم و از این فرصت استفاده می‌کردیم اما نکردیم و تنها میلیاردها دلار صرف کردیم تا میلیاردها نفر را در جهان در پی این اتفاقات آموزش دموکراسیِ دهیم.
دبیر شورای نمایندگان ولی‌فقیه در مناطق قومی افزود: بر اساس نظر کارشناسان غربی ما دو نوع اسلام در جهان داریم یک اسلام خوب که تنها به دنبال عبادات فردی است و دیگری اسلام بد که به دنبال تمدن اسلامی و به چالش کشیدن تمدن غربی است که این نوع اسلام در هرجای جهان که پرچم عدالت‌خواهی برافراشته شود، از آن حمایت می‌کند.
وی ادامه داد: اسلام آیینی فراگیر است که فراگیری آن نیز به شیعه و سنی ارتباطی ندارد بلکه اسلام جامعه بشری را به سمت اسلام ناب محمدی فرا می‌خواند و به‌وسیله این نگرش نیز تمدن غرب را به چالش می‌کشد.
لطیفیان افزود: اسلام بیش از هزار سال است که با تمدن غربی رقابت می‌کند لذا در این رقابت غربی‌ها در تلاش هستند تا مردم را به سمت اسلام خوب دعوت کنند و در این جهت به دنبال ایجاد اختلاف و تفرقه‌افکنی هستند.
دبیر شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور گفت: امت اسلامی باید بداند که هرمسلمانی از دروازه شهادتین وارد دین اسلام می‌شود لذا جان، مال و ناموس آن‌ها محترم است و هیچ‌کس حق دست‌اندازی به آن را ندارد لذا پدیده‌های شومی مانند تکفیری‌ها عملشان موردقبول ما نیست، همچنین امت اسلامی هویت مشترک همه مسلمانان اعم از شیعه و سنی است لذا همگان باید به سمت آن حرکت کنیم
وی ادامه داد: آینده و سرنوشت امت اسلامی اعم از شیعه و سنی یکی است لذا هر حرکتی که به تفرقه‌افکنی منجر شود، موردقبول نیست.
لطیفیان در پایان سخنان خود با اشاره به فعالیت‌های شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور خاطرنشان کرد: این شورا تنها شأن خدمت‌رسانی برای علما، طلاب و اساتید اهل سنت دارد و این مجموعه مانند مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه برای شیعیان ایران است تا انسجام فعالیت‌ها را در این بخش ایجاد کند.

بازدیدها: 60

درباره نویسنده

ارسال دیدگاه

تلفن : 077-33560757-8
پست الکترونیک : boushehr@dmsonnat.ir
آدرس : بلوار آیت ا...طالقانی(خ صلح آباد) ، خ خبرنگار، خ خرد شرقی ،دفترنماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

کل بازدیدکنندگان
154709
بازدید امروز
163
افراد آنلاین
1
طراحی و اجرا پویاپردازان جنوب