ملاک در استهلال عید قربان اعلان دفتر مقام معظم رهبری است

ملاک در استهلال عید قربان اعلان دفتر مقام معظم رهبری است

image_pdfimage_print

اعلام روز عید از شئون حاکم جامعه اسلامی می باشد و ما در اعلام عید سعید قربان همانند سال های گذشته از دفتر مقام معظم رهبری حفظه الله تبعیت می نماییم.

هیئت افتاء و شورای روحانیت و ستاد استهلال اهل سنت استان بوشهر با صدور بیانیه،  تبعیت از حکم حاکم شرع اسلامی مقام معظم رهبری حفظه الله در برگزاری نماز عید قربان را موجب اتحاد و همدلی و وحدت رویه دانستند.

متن بیانیه به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم

واعتصموا بحبل الله جمیعا ولا تفرقوا

 

اعلام روز عید از شئون حاکم جامعه اسلامی می باشد و ما در اعلام عید سعید قربان همانند سال های گذشته از دفتر مقام معظم رهبری حفظه الله تبعیت می نماییم.

طبق مذهب امام شافعی(رحمه الله)اعلام عید فطر از شئون حاکم اسلامی می باشد. بنابراین ما هیئت افتاء، شورای روحانیت و ستاد استهلال و ائمه ی جمعه اهل سنت استان بوشهر طبق آیه‌ی قرآن برای جلوگیری از تفرقه از اعلام دفتر مقام معظم رهبری “حفظه الله” برای روز عید چه عید سعید  فطر و چه عید سعید قربان تبعیت نموده و همواره این چند سال تبعیت خود را از مواضع عالمانه و حکیمانه رهبر فرزانه انقلاب اسلامی اعلام و اثبات نموده ایم و این امر در امت واحده شدن مسلمین و وحدت رویه کمک می کند.

طبق نص صریح قرآن تبعیت از حاکم شرع را الزامی و واجب می دانیم. به خصوص در جمهوری اسلامی ایران که حاکمی فقیه و مجتهدی جامع الشرایط و عادل در رأس حکومت است.

لذا بر کلیه مؤمنین لازم و واجب است که در این برهه از زمان با کیاست و دقت کامل و به دور از دامن زدن به مباحث اختلافی و تفرقه انگیز، اتحاد و انسجام اسلامی را حفظ و بنابر آموزه های فقه شافعی عمل نمایند  و جامعه ی اهل سنت را به تبعیت از حکم حاکم شرع اسلامی مقام معظم رهبری حفظه الله در برگزاری نماز عید قربان دعوت نمایند.

والسلام علیکم وورحمت الله و‌ برکاته.

 

رئیس هیئت افتا و شورای پاسخگویی به مسائل  شرعی اهل سنت استان بوشهر

عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت

امام جمعه موقت اهل سنت کنگان

خلیل افرا

بازدیدها: 124

درباره نویسنده

ارسال دیدگاه

تلفن : 077-33560757-8
پست الکترونیک : boushehr@dmsonnat.ir
آدرس : بلوار آیت ا...طالقانی(خ صلح آباد) ، خ خبرنگار، خ خرد شرقی ،دفترنماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

کل بازدیدکنندگان
163802
بازدید امروز
1222
افراد آنلاین
1
طراحی و اجرا پویاپردازان جنوب