معرفی مسجد اهل سنت بلال روستای میان قلعه از توابع کنگان؛

معرفی مسجد اهل سنت بلال روستای میان قلعه از توابع کنگان؛

image_pdfimage_print

شیخ خلیل بلوچی: مسجد، پایگاه‌ رشد فعالیت‌های فرهنگی مذهبی است‌. کودکان را و جوانان را باید ترغیب و تشویق کرد تا در مساجد حضور بیشتری داشته باشند.
شیخ خلیل بلوچی امام جماعت مسجد بلال روستای قلعه میان از توابع کنگان در گفتگو با خبرنگار دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر گفت: مسجد یکی از اماکن عمومی مسلمانان است و برای نیایش و عبادت خداوند بنا می شود، هر مسلمانی علاقه مند است که حضور مردم در این مکان مقدس چشمگیر باشد. نکته ای که حائز اهمیت است این است که مسجد، پایگاه‌ رشد فعالیت‌های فرهنگی مذهبی است‌. کودکان را و جوانان را باید ترغیب و تشویق کرد تا در مساجد حضور بیشتری داشته باشند.
وی در ادامه گفتگو به معرفی مسجد پرداخت و عنوان کرد: مسجد بلال در جنوبی ترین نقطه روستا و در بلندی مشرف به سواحل نیلگون خلیج همیشه فارس، نزدیک به سه دهه است که میزبان نمازگزاران و کودکان و جوانان و مشتاقان به دین و معارف اسلامی است.
امام جماعت مسجد بلال با اشاره به بنا و ساخت این مسجد گفت: مسجد بلال در ابتدای ساخت با کمک فردی خیر آغاز و با همکاری خیرین و اهالی روستا تکمیل شد.
وی در ادامه گفتگو گفت: در این مسجد نمازهای پنج گانه اقامه و در طول شبانه روز درب این مسجد به روی نمازگزاران باز است.
شیخ خلیل بلوچی با اشاره به برنامه های فرهنگی و مذهبی مسجد در طول سال عنوان کرد: در طی سال بیشترین جمعیتی که مسجد پذیرای مردم است ماه مبارک رمضان می باشد. صبح و بعد از ظهر کلاس های رو خوانی و قرائت قرآن با استقبال خواهران و برادران برگزار می شود. در این ماه مبارک هرشب نماز تراویح که از سنت های اهل سنت است همراه با قرائت یک جزء از قرآن، اقامه و سپس روحانی مسجد به بیان احکام دینی و شرعی و شرح و بیان آیات و روایات می پردازد.
وی افزود: در فصل تابستان نیز کلاس های روخوانی قرآن با حضور بانوان و خواهران هر روز صبح برقرار است.
گفتنی است مناره این مسجد از معماری ویژه ای برخوردار بوده و در انبوه درختان که اطراف مسجد را فرا گرفته است جلوه منحصر به فردی را به نمایش گذاشته است.
مسجد بلال درای آب انبار بوده که امروز با توجه به لوله کشی آب عملا این آب انبار بلااستفاده مانده و روبه خرابی است.

بازدیدها: 630

درباره نویسنده

ارسال دیدگاه

تلفن : 077-33560757-8
پست الکترونیک : boushehr@dmsonnat.ir
آدرس : بلوار آیت ا...طالقانی(خ صلح آباد) ، خ خبرنگار، خ خرد شرقی ،دفترنماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

کل بازدیدکنندگان
262423
بازدید امروز
71
افراد آنلاین
0
طراحی و اجرا پویاپردازان جنوب