مسجد بلال اهل سنت شهر گناوه

مسجد بلال اهل سنت شهر گناوه

image_pdfimage_print

مسجد بلال شهر گناوه در محله نوروزآباد در سال ۱۳۶۴ تأسیس شد. این مسجد دارای ۳۰۰ مترمربع زیربنا می باشد؛ و دارای بخش هایی همچون نمازخانه برادران و خواهران، کتابخانه، مناره، سرویس بهداشتی، وضوخانه، حیاط، آبدارخانه و کانون فرهنگی است. دیواره های مسجد از جنس آجر بوده و در دو طبقه ساخته شده است.
در طبقه دوم، کتابخانه مسجد قرار دارد. کتابخانه دارای مخزن کتاب، رایانه و میز مطالعه بوده که علاقمندان به کتاب از آن استفاده می نمایند. کتابخانه حدود ۵۰ مترمربع وسعت داشته که ۱۲ قفسه کتاب و تعدادی میز و صندلی جهت مطالعه را در خود جای داده است. علاوه بر آن سه دستگاه رایانه جهت ثبت کتب و جستجو در منابع برای استفاده اعضا تدارک دیده شده است.
در مسجد بلال نمازهای پنج گانه، نمازهای عیدین و تراویح اقامه می شود. نماز تراویح در ماه مبارک رمضان و نماز عیدین در عیدهای فطر و قربان اقامه می گردد. همچنین کلاس های قرآن، مراسمات فرهنگی و اعتکاف، جلسات سخنرانی، برنامه های ورزشی، اردویی و اوقات فراغت نیز برگزار می گردد.
این مسجد در همسایگی دو مسجد شیعیان به نام های غدیر و حجت(عج) قرار گرفته است. بیشتر نمازگزاران این مسجد از قشر نوجوان و جوان بوده و اقوام فارس و عرب در این مسجد به نماز می ایستند. مذهب مأمومین اغلب شافعی است.
به گفته شیخ محمد فاروقی امام جمعه اهل سنت شهر گناوه، در ابتدا دیوار این مسجد ساخته شده است. سپس آرام آرام و در طی چند سال بنای این مکان مقدس تکمیل گردیده است. و بارها در طول زمان تعمیر و به مساحت آن افزوده شده است. آخرین بار نیز در سال ۱۳۹۳، ۳۶ مترمربع به شبستان مسجد افزوده شده است.
از ائمه جماعت این مسجد می توان شیخ یاسین ابراهیمی، ابراهیم نجیبی، ابوطالب محمدپور در سال های قبل اشاره نمود. در حال حاضر نیز، امام جماعت این مسجد شیخ عبدالرزاق مرادی می باشد.

بازدیدها: 246

درباره نویسنده

ارسال دیدگاه

تلفن : 077-33560757-8
پست الکترونیک : boushehr@dmsonnat.ir
آدرس : بلوار آیت ا...طالقانی(خ صلح آباد) ، خ خبرنگار، خ خرد شرقی ،دفترنماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

کل بازدیدکنندگان
248712
بازدید امروز
223
افراد آنلاین
0
طراحی و اجرا پویاپردازان جنوب