مسابقه معارفي «قرآن کتاب زندگي»

مسابقه معارفي «قرآن کتاب زندگي»

image_pdfimage_print

معاونت فرهنگي و امور اجتماعي دبيرخانه شورا در جهت توسعه فرهنگ و معارف قرآني، در نظر دارد سلسله مسابقات «قرآن کتاب زندگي» را به مناسبت‌هاي مختلف در طول سال برگزار نمايد. اين مسابقات همزمان با فرارسيدن ماه مبارک رمضان ۹۷، ماه بهار قرآن آغار و سه شماره از در طول ماه مبارک رمضان برگزار شد. با عنايت به اين مهم که قرائت قرآن مي‌بايست مقدمه‌اي بر فهم و عمل به قرآن باشد، اين مسابقات در جهت توجه هر چه بيشتر به معاني و مفاهيم قرآني تهيه شده است. اعتقاد همه مسلمانان اين است قرآن کتاب زندگي است و دستورات آن مي‌تواند تا ابد راهنماي فطرت‌هاي پاک انساني باشد. لذا مي‌بايست آموزه‌هاي قرآن را در زندگي به کار بست و از راهکارهاي آن براي گذر از تنگناهاي زندگي بهره برد. به همين دليل در اين مسابقات، موضوعات مختلفي از مجموعه موضوعات روزمره زندگي انتخاب شده و آيات مرتبط و مطالبي پيرامون آن موضوع گردآوري مي‌شود. اين مطالب در قالب چند درس تدوين شده و از طريق سايت دبيرخانه ارائه مي‌گردد. سه شماره قبلي مسابقه با موضوعات ۱- مهارت تقوا و پرهيزگاري ۲- مهارت دعا و نيايش ۳- مهارت دشمن شناسي برگزار شده و مطالب آن توسط مولف محترم جناب آقاي مولوي هاشم وحيديان مدرس حوزه علميه احمديه شهرستان تربت جام آماده شده است. مسابقه شماره چهارم به مناسبت فرارسيدن عيد سعيد قربان برگزار خواهد شد و به موضوع مهارت خوش‌عهدي و امانت‌داري مي‌پردازد.
در پايان هر مسابقه سوالاتي از مطالب بارگذاري شده، بر روي سايت قرار مي‌گيرد و کليه قرآن دوستان گرامي از جامعه اهل سنت کشور مي‌توانند از طريق سامانه پيامکي در اين مسابقه شرکت نمايند. به اين ترتيب که عدد چند رقمي حاصل از کنار هم قرار دادن عدد گزينه درست سوالات مسابقه را به شماره ۳۰۰۰۵۲۰۹ پيامک نمايند.
در هر شماره از مسابقه به تعدادي از افرادي که پاسخ درست را ارائه نمايند جوايز ارزنده‌اي تقديم خواهد شد. در سه مرحله قبلي اين مسابقات به برگزيدگان جايزه نقدي ۱۵۰ هزار توماني اهدا شد که ليست برگزيدگان از طريق لينک زير قابل مشاهده مي‌باشد.
همچنين به ازاي هر پاسخ صحيح براي هر سوال در هر شماره از مسابقات براي شرکت‌کننده يک امتياز در نظر گرفته مي‌شود و مجموع امتيازات براي شرکت‌کنندگان محاسه خواهد شد. شرکت‌کنندگان داراي امتياز بالا از شانس ويژه‌اي براي برنده‌شدن خواهند داشت.

براي شرکت در مسابقه بر روي گزينه زير کليک نماييد.

http://www.dmsonnat.ir/Page/723/%D9%85%D8%B3%D8%A7%D8%A8%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D9%82%D8%B1%D8%A2%D9%86%D9%8A.aspx

بازدیدها: 218

درباره نویسنده

ارسال دیدگاه

تلفن : 077-33560757-8
پست الکترونیک : boushehr@dmsonnat.ir
آدرس : بلوار آیت ا...طالقانی(خ صلح آباد) ، خ خبرنگار، خ خرد شرقی ،دفترنماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

کل بازدیدکنندگان
154577
بازدید امروز
31
افراد آنلاین
0
طراحی و اجرا پویاپردازان جنوب