مسئولین در قبال مردم پاسخگو باشند

مسئولین در قبال مردم پاسخگو باشند

image_pdfimage_print

نماز وحدت‌بخش و دشمن‌شکن جمعه این هفته اهل سنت شهر کنگان به امامت شیخ محمد جمالی در مسجد جامع خلفای راشدین و با حضور انبوه نمازگزاران برگزار شد.
شیخ محمد جمالی در ابتدای خطبه به آثار منفی تورم اقتصادی در کاهش رفت‌وآمدهای خویشاوندی تصریح کرد و گفت: یکی از آسیب‌های جدی در روابط اجتماعی، توقع‌های بی‌جا در میزبانی است و متأسفانه علیرغم اینکه معتقدیم مهمان حبیب خداست ولی اخلاق نادرست در نحوه میزبانی و پذیرائی منجر به این شده تا مراودات کم‌کم از بین برود.
وی عدم اهمیت دادن به صله‌رحم در جوامع اسلامی را بسیار خطرناک دانست و گفت: مسلمانان اگر به اهمیت صله‌رحم که در آیات و روایات آمده آگاهی یابند و کردار و گفتار انبیاء و ائمه و صالحان را در زندگی الگو قرار دهند و در مراودات معیارهای اسلامی را رعایت کنند و روش آداب و معاشرت را بیاموزند، علیرغم شرایط سخت اقتصادی می‌توانند روابط فامیلی و خانوادگی را حفظ کنند.
شیخ جمالی در ادامه سخنان به وضعیت پیچیده نظام اداری و بی‌توجهی مسئولین در رسیدگی و توجه به حل مشکلات مردم در پاره‌ای از ادارات اشاره کرد و گفت: نظام اداری کشور باوجود همه تلاش‌های صورت گرفته در جهت اصلاح آن، همچنان فاقد کارایی و پاسخ‌گویی لازم است و باکمال تأسف ارزش‌های اسلامی و کرامت انسانی در آن رعایت نمی‌شود.
وی عدم توجه به خواسته‌های عمومی و اعمال سلیقه‌های شخصی و عدم پاسخگویی و برخورد نامناسب در خدمت‌رسانی را عامل نارضایتی مردم دانست و بیان کرد: عدم احساس مسئولیت و تکلیف در قبال مطالبات و خواسته‌های عمومی در بلندمدت مشروعیت و کارآمدی دولت‌ها را تهدید می‌کند.
جمالی ضمن انتقاد شدید از عملکرد بعضی دستگاه‌ها در اذیت و آزار ارباب رجوع، این نوع رفتارها را ناخوشایند و مغایر با قانون و مقررات عنوان کرد و گفت: اصلاح نظام اداری را برای تحول و توسعه کشور بسیار ضروری خواند.
رئیس شورای روحانیت اهل سنت استان بوشهر با اشاره به فشارهای اقتصادی موجود بر مردم ناشی از تحریم‌های ظالمانه شیطان بزرگ، فشارهای غیرمتعارف بعضی از ادارات شهرستان را غیرقابل‌قبول و غیرمسئولانه دانست و متذکر شد: باکمال تأسف میزان مراجعات مردمی در شکایت و اعلام نارضایتی از عملکرد بعضی از دستگاه‌های اداری زیاد و غیرقابل‌تحمل شده است، سزاوار نیست مردمی که رنج فشار استکبار را این‌گونه تحمل می‌کنند و از آرمانهای نظام با همه وجود حمایت می‌کنند، این‌گونه مورد کم‌لطفی قرار گیرند.

بازدیدها: 43

درباره نویسنده

ارسال دیدگاه

تلفن : 077-33560757-8
پست الکترونیک : boushehr@dmsonnat.ir
آدرس : بلوار آیت ا...طالقانی(خ صلح آباد) ، خ خبرنگار، خ خرد شرقی ،دفترنماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

کل بازدیدکنندگان
154577
بازدید امروز
31
افراد آنلاین
0
طراحی و اجرا پویاپردازان جنوب