مدرسه علوم دینی شیخ احمد سعادتی

مدرسه علوم دینی شیخ احمد سعادتی

image_pdfimage_print

مدرسه شیخ احمد سعادتی
چهار مدرسه علمیه اهل سنت استان بوشهر در شهرستان کنگان واقع شده که تمامی آن ها با محوریت مجتمع امام شافعی این شهرستان مشغول به فعالیت در عرصه علوم دینی هستند. مدرسه شیخ احمد سعادتی نیز یکی از این مدارس است که البته فقط مربوط به پسران می باشد. این مدرسه از سال ۱۳۷۳ تا به حال به جذب، تربیت و آموزش طلاب علوم دینی فعالیت داشته است.

فارغ التحصیلان
تعداد طلاب فارغ التحصیل این مدرسه از ابتدای تأسیس تا کنون بیش از ۱۷۰ نفر می باشد. این مدرسه سالانه پذیرای جمع کثیری از طالبان علوم دینی می باشد و طلاب مشغول به تحصیل در این مدرسه در حال حاضر حدود ۴۰ نفر هستند.

سطح و رشته حوزوی
در این مدرسه سطح یک حوزه تدریس می شود و طالبان علوم دینی می توانند تا سطح یک در این مدرسه به تحصیل ادامه دهند. رشته فعال در این مدرسه نیز فقه و معارف شافعی است.

ویژگی طلاب
نکته جالب توجه در مورد این مدرسه که نشانگر سخت کوشی طلاب آن است، اشتغال همزمان این طلاب به دروس دبیرستان است. به این صورت که آن ها چون معمولاً با پایان دوره راهنمایی وارد مدرسه علمیه می شوند، یک شیفت را به آموزش دروس دینی و شیفت دیگر را به آموزش دروس دبیرستانی مشغول هستند. البته همین امر سختی هایی را هم برای طلاب در پی دارد که از آن جمله نداشتن اوقات فراغت کافی برای تفریح و یا مطالعات کمک درسی و غیردرسی است.

مدیران مدرسه
از اولین مدیران این مدرسه می توان به جناب آقای حاج شیخ احمد یگانه اشاره کرد که در سال ۱۳۷۳ مدیریت این مدرسه را بر عهده داشته است. بعد از ایشان شیخ محمود خوشخبر و شیخ علی محمدی فارغ التحصیل سطح عالی رشته شریعت نیز در دوره هایی مدیریت این مدرسه را بر عهده داشته اند.
هم اکنون جناب آقای شیخ خلیل افرا دارای مدرک سطح سه و فارغ التحصیل رشته شریعت و فقه و اصول مذاهلب اسلامی مدیریت این مدرسه را بر عهده دارد. وی همچنین عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور، امام جمعه موقت شهر کنگان، رئیس شورای افتا و هیئت پاسخگویی به مسائل شرعی اهل سنت استان بوشهر را نیز می باشد. شیخ خلیل افرا سابقه ۳۰ سال تدریس در مدارس علوم دینی بندر خمیر و شهرستان کنگان را در کارنامه دارد.

روحانیون محوری
از جمله روحانیون محوری این مدرسه که قبل و بعد از انقلاب تلاش بسیاری در پیشبرد فرهنگ اسلامی در سطح استان بوشهر داشته است، می توان ریاست کنونی شورای روحانیت اهل سنت استان بوشهر جناب آقای حاج شیخ محمد جمالی را نام برد.

امکانات
مدرسه علوم دینی شیخ احمد سعادتی دارای بخش های متعددی از جمله: کلاس، اتاق اساتید، اتاق مدیریت، اتاق کارشناسان، سالن جلسات، سالن امتحانات، آشپزخانه، سالن غذاخوری، خوابگاه، کتابخانه و نمازخانه می باشد.

بازدیدها: 588

درباره نویسنده

نظرات (2)

احمد

بی زحمت با دقت بیشتر مطالب رو ارائه بدهید.

    admin

    باسلام.
    ضمن تشکر از ارائه نظر جنابعالی، بخش مورد نظر را به ایمیل boushehr@dmsonnat.ir و یا سامانه پیامکی ۳۰۰۰۵۲۰۹۰۱ ارسال نمایید تا مورد بررسی قرار گیرد.
    باتشکر

ارسال دیدگاه

تلفن : 077-33560757-8
پست الکترونیک : boushehr@dmsonnat.ir
آدرس : بلوار آیت ا...طالقانی(خ صلح آباد) ، خ خبرنگار، خ خرد شرقی ،دفترنماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

کل بازدیدکنندگان
292786
بازدید امروز
26
افراد آنلاین
0
طراحی و اجرا پویاپردازان جنوب