محکومیت عملیات غیرتروریستی در نیوزیلند از سوی امام جمعه اهل سنت گناوه

محکومیت عملیات غیرتروریستی در نیوزیلند از سوی امام جمعه اهل سنت گناوه

image_pdfimage_print

شیخ محمد فاروقی امام‌جمعه اهل سنت گناوه حادثه وحشیانه قتل‌عام نمازگزاران  نیوزلند را در پیامی محکوم کرد.
متن پیام به شرح ذیل است:
بسم‌الله الرحمن الرحیم
امروز جامعه جهانی به‌صورت مستقیم و پخش زنده، شاهد قتل‌عام نمازگزاران مسلمانی بود که در دو مسجد نیوزیلند مشغول ادای نماز جمعه بودند؛ کشتاری که هیچ توجیهی جز اسلام هراسی ندارد.
پیرامون این جنایت، به چند نکته اشاره‌ای گذرا می‌کنم:
۱. این اقدام به‌صورت ناگهانی و واکنشی نبوده، بلکه از بیش از دو سال پیش به‌منظور جلوگیری از پیشرفت و توسعه اسلام در اروپا طرح ریزی شده است.
 
۲. این جنایت به‌صورت گروهی و تحت تأثیر سیاست دشمنانه دولت‌مردان غربی با اسلام و مسلمانان به وقوع پیوست!
۳. عامل اصلی این باند تروریستی، حداقل یک ماه پیش در شبکه‌های اجتماعی تصمیم خود را مبنی بر انجام چنین اقدامی رسانه‌ای کرده بود و عملیات تروریستی خویش را به‌صورت زنده در این شبکه‌ها پخش می‌کرد، اما متأسفانه نیروهای اطلاعاتی و امنیتی نیوزیلند نه قبل از وقوع جنایت اقدام پیشگیرانه‌ای انجام دادند و نه در حین جنایت از آن ممانعت کردند!
 
۴. زمان وقوع این عملیات تروریستی هم جای تأمل دارد؛ چراکه این روزها، از سویی “داعش” در “باغوز” به محاصره کامل در آمده و آخرین پایگاه دفاعی خود را از دست می‌دهد، و از سوی دیگر، مذاکرات “طالبان” و آمریکا پیشرفت چشم‌گیری به خود دیده است. چندان بعید به نظر نمی‌رسد که این کنش، تله‌ای باشد برای واکنشی از سوی مسلمانان تا کشورهای غربی به بهانه‌ای تازه برای حضور درازمدت خویش در خاورمیانه دست پیدا کنند!
 
۵. نکته آخر اینکه هر اقدامی که توسط یک مسلمان در کشورهای غیرمسلمان صورت گیرد، خواه کشته داشته باشد یا نه، بلافاصله مارک “تروریستی” می‌خورد و به گروه‌ها و حتی کشورهای اسلامی نسبت داده می‌شود؛ اما این جنایت که ۵۰ کشته و ده‌ها زخمی برجای گذاشته، به طرز شرم‌آوری از سوی دولت‌مردان محکوم می‌شود و بس! و درنهایت، احتمال می‌رود که سروته تحقیقات، با این نتیجه سر هم بیاید که: “فرد متهم از مشکلات ذهنی و روانی رنج می‌برده و این عملیات ناشی از انگیزه‌های افراط‌گرایانه نیست؛ لذا به تشخیص دادگاه این اقدام یک عملیات تروریستی محسوب نمی‌شود”. دلیل هم مشخص است؛ قربانیان، مسلمانان بی‌گناه‌اند در حال برگزاری فریضه نماز جمعه؛ و جنایتکاران افراد غیرمسلمان و اسلام‌ستیز!

محمد فاروقی
امام‌جمعه اهل سنت گناوه

بازدیدها: 28

درباره نویسنده

ارسال دیدگاه

تلفن : 077-33560757-8
پست الکترونیک : boushehr@dmsonnat.ir
آدرس : بلوار آیت ا...طالقانی(خ صلح آباد) ، خ خبرنگار، خ خرد شرقی ،دفترنماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

کل بازدیدکنندگان
154579
بازدید امروز
33
افراد آنلاین
0
طراحی و اجرا پویاپردازان جنوب