مانور پدافند غیرعامل در بنادر کنگان و عسلویه برگزار شد

مانور پدافند غیرعامل در بنادر کنگان و عسلویه برگزار شد

image_pdfimage_print

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر از برگزاری مانور مدیریت بحران و پدافند غیرعامل در بنادر کنگان و عسلویه با هدف شناسایی نقاط ضعف و قوت، تقویت ساختارها، تجهیزات و نیروی انسانی متخصص خبر داد.
سیاوش ارجمندزاده صبح امروز در برگزاری مانور مدیریت بحران و پدافند غیرعامل، هم‌زمان در دو بندر کنگان و عسلویه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این رزمایش و تمرین در حوضچه بنادر عسلویه و کنگان با هدف ارتقاء آمادگی نیروها در راستای مقابله با اهداف دشمنان برگزار شد.
وی نام مانور را پیشگیری از اقدامات خرابکارانه دو لنج باری هم‌زمان در دو بندر کنگان و عسلویه اعلام کرد و افزود: هدف از اجرای مانور آشنایی مفهومی با منشا تهدیدات پدافند غیرعامل و بررسی و تقویت ارتباطات دستگاه‌های همکار و عضو کارگروه تخصصی مخاطرات دریایی است.
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر مدت اجرای این مانور را یک ساعت دانست و خاطرنشان کرد: در رزمایش و تمرین پدافند غیرعامل بنادر عسلویه و کنگان مسئولان دستگاه‌های اجرایی، دریابانی، نیروی دریایی سپاه، آتش‌نشانی، اورژانس، لنج‌داران، نیروی انتظامی، شناور ناجی ۲، شناور هادی ۵ و دو فروند لنج باری همکاری کردند.
ارجمندزاده به سناریو این رزمایش پرداخت و بابیان اینکه شناور بیگانه برای خرابکاری وارد بنادر عسلویه و کنگان شده بودند گفت: پس از اطلاع‌رسانی از نفوذ شناور بیگانه، مرکز فرعی جست‌وجو و نجات دریایی بنادر عسلویه و کنگان وارد عرصه شدند و نیروهای آتش‌نشانی در بنادر یاد شده به حالت آماده‌باش درآمده و نیروهای یگان حفاظت با همکاری نیروی انتظامی و مرزبانی نسبت به تعطیلی عملیات اسکله، متفرق کردن خودروهای مستقر در اسکله و یا در حال تخلیه و بارگیری و همچنین کارگران و یا افراد مستقر در اسکله پرداخت.
وی از اعزام سه گروه تجسس متشکل از شناور دریابانی، گلف ندسا و شناور ناجی ۲ برای شناسایی شناور بیگانه مذکور به دریا خبر داد و بیان کرد: در این مانور پس از اعلام اخطار دریابانی به شناور خرابکار و عدم تبعیت از دستور فرمانده دریایی، با فراخوان دیگر شناورهای کمکی دریابانی و ندسا، در حوضچه، موتورلنج خرابکار را متوقف کرده که پس از ورود نیروهای امنیتی و نظامی به لنج و بازرسی از آن، صحت خبر اولیه دریافت شده، محرز می‌شود.
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر بابیان اینکه در مانور مدیریت بحران و پدافند غیرعامل، شناور خرابکار بیگانه در موج‌شکن بنادر کنگان و عسلویه پهلو داده می‌شود افزود: با دستگیری و تحت مراقبت قرار گرفتن افراد خرابکار مانور مدیریت بحران و پدافند غیرعامل، هم‌زمان در دو بندر کنگان و عسلویه پایان یافت.
ارجمندزاده شناسایی نقاط ضعف و قوت، تقویت ساختارها، تجهیزات و نیروی انسانی متخصص را از اهداف برگزاری مانور یاد شده دانست.

بازدیدها: 47

درباره نویسنده

ارسال دیدگاه

تلفن : 077-33560757-8
پست الکترونیک : boushehr@dmsonnat.ir
آدرس : بلوار آیت ا...طالقانی(خ صلح آباد) ، خ خبرنگار، خ خرد شرقی ،دفترنماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

کل بازدیدکنندگان
154577
بازدید امروز
31
افراد آنلاین
0
طراحی و اجرا پویاپردازان جنوب