كشور به برکت انقلاب و جنگ تحمیلی از خواب بیدار شد| پرچم اهل بیت کشور را حفظ کرده است

كشور به برکت انقلاب و جنگ تحمیلی از خواب بیدار شد| پرچم اهل بیت کشور را حفظ کرده است

image_pdfimage_print

حضرت آیت‌الله جوادی ‌آملی تأکید کرد: كشور به لطف الهی و به برکت انقلاب و جنگ تحمیلی از خواب بیدار شد، اما بدانیم پرچم‌های یاعلی (ع)، یازهرا (س) و یاحسین (ع) پرچم سه رنگ کشور را حفظ کرد.
حسین ذوالفقاری معاون امنیتی و انتظامی وزارت كشور و رئیس ستاد اربعین با حضور در بنیاد بین‌المللی علوم وحیانی اسراء با حضرت آیت‌الله جوادی آملی دیدار کرد.
حضرت آیت‌الله جوادی آملی در این دیدار ضمن قدردانی از خدمات ستاد اربعین در خدمت‌رسانی به زائرین، در سخنانی اظهار داشت: اصل اول این است که ما طبق بیان قرآن كریم كه قانون اساسی جهان اسلام است، وظیفه داریم تا نفس می‌كشیم با سه حوزه محلی، منطقه‌ای و بین‌المللی رابطه داشته باشیم و بدانیم که در هر یک از این حوزه‌ها چگونه باید رفتار کنیم که قرآن کریم نحوه ارتباط صحیح با هر یک از این حوزه‌ها را یادآور شده است.
وی ادامه داد: اصل دوم این است که این كشور به لطف الهی و به برکت انقلاب و جنگ تحمیلی از خواب بیدار شد، اما ما باید بفهمیم آنچه پرچم سه رنگ کشور را حفظ کرد همین پرچم‌های یا علی (ع)، یا زهرا (س) و یا حسین (ع) است، ما حبّ وطن داریم اما این جزء نافله است، آنچه فریضه است، پرچم یا علی (ع) است. دشمن دو سال جنگ داخلی و هشت سال جنگ خارجی را بر ما تحمیل كرد و در واقع ما ده سال گرفتار جنگ بودیم، در تمام این مدت آنكه كار اساسی كرد و حرف اول را زد همین پرچم یا علی (ع) و یا زهرا (س) بود؛ یعنی اعتقاد به معاد كه پس از مرگ خبری است و انسان با مردن نمی‌پوسد بلکه از پوست به در می‌آید، انسان ابدی است و درنتیجه این موجود ابدی باید فكر ابدی داشته باشد و این تنها از دین ساخته است.
استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: این‌همه پادشاهان و حکومت‌ها در طول تاریخ، ظهور کردند اما یك وجب خاك به نام این‌ها نمانده، اما ببینید حسین بن علی (ع) با دست‌خالی دنیا را گرفت، پس معلوم می‌شود خبری هست.
حضرت آیت‌الله جوادی آملی در پایان با تأکید بر شناسایی مشکلات زائرین اربعین حسینی خواستار برنامه‌ریزی بیشتر جهت رفع آن‌ها شد.
در ابتدای این دیدار ذوالفقاری به بیان گزارشی از خدمات ارائه‌شده به زائرین اربعین در عرصه‌های مختلف پرداخت.

بازدیدها: 67

درباره نویسنده

ارسال دیدگاه

تلفن : 077-33560757-8
پست الکترونیک : boushehr@dmsonnat.ir
آدرس : بلوار آیت ا...طالقانی(خ صلح آباد) ، خ خبرنگار، خ خرد شرقی ،دفترنماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

کل بازدیدکنندگان
154709
بازدید امروز
163
افراد آنلاین
0
طراحی و اجرا پویاپردازان جنوب