قیام امام حسین (رض) برای احیای دین جدشان بود

قیام امام حسین (رض) برای احیای دین جدشان بود

image_pdfimage_print

شیخ جمعه عبداللهی: هرچند آن حضرت از اهل‌بیت و فرزندان خویش گذشتند و یاران باوفایش به شهادت رسیدند، ولی افکار در خواب فرورفته مسلمانان را بیدار کرد.
شیخ جمعه عبداللهی امام‌جمعه اهل سنت در خطبه‌های نمازجمعه این هفته پس از دعوت نمازگزاران به تقوای الهی و پرهیز از گناه گفت: خداوند برای ماه محرم حرمت بزرگی قائل شده است؛ ماه محرم از بافضیلت‌ترین و بزرگ‌ترین ماه‌ها بعد از ماه رمضان است.
وی افزود: اول سال با فضائل این ماه و با اطاعت از خداوند آغاز و پایان سال ماه ذی‌الحجه است که  به‌ اطاعت و یاد خدا خاتمه می‌یابد.
خطیب جمعه به رویدادها و اتفاقات ماه محرم اشاره کرد و گفت: در ماه محرم‌الحرام رویدادهای فراوانی رخ داده است؛ از میان آنها غزوه خیبر با سپاه پیامبر (ص) است که فاتح خیبر علی‌ابن‌ابی‌طالب (رض) بودند.
وی به رخ‌دادهای دیگر این ماه اشاره کرد و گفت: رویداد دیگر وفات همسر پیامبر اکرم (ص) ماریه‌القطبیه مادر ابراهیم است. جنگ صفین نیز در این ماه صورت گرفت و امام علی ‌رضی‌الله‌عنه با معاویه به جنگ پرداخت.
عبداللهی در ادامه سخنان واقعه عاشورا را از تلخ‌ترین وقایع تاریخ اسلام عنوان کرد و گفت: شهادت سیدالشهدا و یاران ایشان از اتفاقات جان‌سوز و جانکاه است که دل‌های دوستداران اهل‌بیت را متألم ساخت.
وی بستن آب به اهل حرم را ظالمانه و ناجوانمردانه بیان کرد و گفت: مردم کوفه مانع از رسیدن آب به اطفال و کودکان اباعبدالله شدند و شریعه فرات را به روی اهل حرم و یاران حسین (رض) بستند.
امام‌جمعه اهل سنت مسجد ابوبکر صدیق به نماز ظهر عاشورای امام اشاره کرد و گفت: وسط جنگ مردی از اصحاب ابا‌عبدالله‌الحسین (ع) به حضور ایشان آمد و عرض کرد؛ یا ابا‌عبدالله وقت نماز است و ما دلمان می‌خواهد برای آخرین‌بار نماز جماعتی با شما بخوانیم. حضرت نگاهی به آسمان کردند و تصدیق کردند که وقت نماز است و گفتند: مقاومت ما برای نماز و یاری دین جدم رسول‌الله است.
وی افزود: عمل آن حضرت الگویی است برای تمام انسان‌های مؤمن که در مواقع خطر هم نسبت به نماز و ارزش‌های دینی بی‌توجه و کم‌توجه نباشند.
شیخ عبداللهی یادآور شد: یکی از اهداف مهم قیام امام حسین احیای دین خدا است، هرچند آن حضرت از اهل‌بیت و فرزندان خویش گذشتند و یاران باوفایش به شهادت رسیدند، ولی افکار در خواب فرورفته مسلمانان را بیدار کردند.

بازدیدها: 86

درباره نویسنده

ارسال دیدگاه

تلفن : 077-33560757-8
پست الکترونیک : boushehr@dmsonnat.ir
آدرس : بلوار آیت ا...طالقانی(خ صلح آباد) ، خ خبرنگار، خ خرد شرقی ،دفترنماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

کل بازدیدکنندگان
241057
بازدید امروز
69
افراد آنلاین
0
طراحی و اجرا پویاپردازان جنوب