فضای ماه مبارک رمضان برای احیا پرداخت زکات استفاده شود

فضای ماه مبارک رمضان برای احیا پرداخت زکات استفاده شود

image_pdfimage_print

امام‌جمعه بوشهر با تأکید بر نقش مهم زکات در رفع مشکلات نیازمندان گفت: رسانه‌‌ها و ائمه جمعه در کنار فعالیت روحانیون از فضای ماه مبارک رمضان برای فرهنگ‌سازی و احیاء پرداخت زکات استفاده کنند.
آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری در نخستین نشست شورای زکات استان بوشهر با تأکید بر فرهنگ‌سازی در زمینه پرداخت زکات اظهار داشت: زکات یک فریضه الهی است اما نباید حالت اجبار پیدا کند بلکه باید در این زمینه فرهنگ‌سازی شود.
نماینده ولی‌فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه هفته نخست ماه رمضان با عنوان هفته زکات استان در نظر گرفته شود افزود: دراین هفته برنامه‌ریزی‌های لازم به‌منظور فرهنگ‌سازی زکات در جامعه انجام شود زیرا زکات فریضه‌ای است که چرخه اقتصاد را روان می‌کند.
وی با تأکید بر توجه به هزینه کرد زکات وصولی بیان کرد: زکات فطره از دیگر مواردی است که اخذ آن راحت اما خرج آن مشکل است پس باید مواردی که زکات در آن راه هزینه می‌شود مشخص شود.
رئیس شورای زکات استان بوشهر با بیان اینکه در زمینه زکات مستحبی باید بیشتر کار شود گفت: افرادی برای جمع‌آوری زکات انتخاب شوند که اطلاعات لازم را داشته باشند تا سهم سادات از سهم غیر سادات تفکیک شود.
آیت‌الله صفایی بوشهری با تأکید بر نقش مهم دهیاران و شوراهای اسلامی در فرهنگ‌سازی پرداخت زکات افزود: دهیاران و شوراهای روستایی و شهری در عرصه فرهنگ‌سازی باید زمینه‌ساز احیاء این فرهنگ در شهرها و روستاها را فراهم کنند.
نماینده ولی‌فقیه استان بوشهر به اهمیت نقش رسانه‌ها در ترویج فرهنگ پرداخت زکات پرداخت و تصریح کرد: رسانه‌ها باید برای فرهنگ‌سازی در زمینه پرداخت زکات تلاش کنند چراکه فرهنگ‌سازی نقش تعیین‌کننده‌ای در احیاء فرهنگ زکات دارد.
امام‌جمعه بوشهر با اشاره به اینکه گندم کاران در پرداخت زکات نقش مهمی دارند خاطرنشان کرد: اکنون‌که برداشت گندم در استان آغاز شد فرهنگ‌سازی در پرداخت زکات تأثیرگذار است.

آیت‌الله صفایی بوشهری بابیان اینکه زکات چرخه اقتصاد را روان می‌کند خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه در محل جمع‌آوری زکات در همان مکان هزینه و توزیع می‌شود در کاهش فقر و رفع محرومیت همان نقطه جمع‌آوری زکات، اثرگذار است.
وی با تأکید بر توجه به زکات مستحبی افزود: در فرهنگ‌سازی زکات مستحبی باید با یک برنامه‌ریزی جامع، به این مهم پرداخته شود.

بازدیدها: 116

درباره نویسنده

ارسال دیدگاه

تلفن : 077-33560757-8
پست الکترونیک : boushehr@dmsonnat.ir
آدرس : بلوار آیت ا...طالقانی(خ صلح آباد) ، خ خبرنگار، خ خرد شرقی ،دفترنماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

کل بازدیدکنندگان
180904
بازدید امروز
11
افراد آنلاین
0
طراحی و اجرا پویاپردازان جنوب