علمی که انسان را به دنیا‌طلبی می‌کشاند گمراهی است

علمی که انسان را به دنیا‌طلبی می‌کشاند گمراهی است

image_pdfimage_print

شیخ کوزه‌گر گفت: هر علمی که انسان را به سمت دنیاپرستی سوق دهد و به چنگال دنیاطلبی بسپارد و فهم و شعور او را به طرف خواب و عیش و نوش کشاند چیزی جز ضلالت و گمراهی نیست.

شیخ محمد کوزه‌گر امام جمعه موقت اهل سنت نخل‌غانم در خطبه‌‌های نمازجمعه این هفته به اهمیت علم در دین اسلام پرداخت.

وی گفت: اهمیت و عظمت علم و فراگیری آن در دین اسلام تا به حدی است که خداوند در قرآن به پیامبرش می‌فرماید: «قل هل یستوی الذین یعلمون والذین لایعلمون». ای پیامبر بگو آیا کسی که می‌داند باکسی که نمی‌داند برابر است؟  اولین کلمه‌ای که جبریل بر قلب نازنین پیامبر نازل فرمود: «إقرأ» و امر به خواندن بود.

خطیب جمعه با اشاره به روایتی از رسول‌الله (ص) گفت: آنکه در راهی رود که در آن طلب علم است؛ خداوند برایش راهی را به‌سوی بهشت آسان کند که همانا فرشتگان به واسطه رضایتی که از کارش دارند بال‌های خود را برای او می‌گسترانند و همه کسانی که در زمین و آسمان‌اند حتی ماهی‌های دریا برای طالب علم طلب آمرزش می‌کنند.

شیخ کوزه‌گر علمی را که انسان را به سمت دنیا طلبی می کشاند را ظلالت دانست و گفت: در نگاه کلی قرآن و روایات، هر علمی که انسان را به سمت دنیاپرستی سوق دهد و به چنگال دنیاطلبی بسپارد و فهم و شعور او را به طرف خواب و عیش و نوش کشاند چیزی جز ضلالت و گمراهی نیست.

امام جمعه موقت اهل سنت نخل غانم در پایان سخنان، از خداوند خواست تا سال تحصیلی جدید توأم با موفقیت‌های بیشتر باشد و افزود: دانش‌آموزان بی‌بضاعت را فراموش نکنیم شایسته است همه ما در تأمین لوازم‌التحریر آنها را یاری کنیم و در این امر خیر و خداپسند شرکت کنیم.

بازدیدها: 118

درباره نویسنده

ارسال دیدگاه

تلفن : 077-33560757-8
پست الکترونیک : boushehr@dmsonnat.ir
آدرس : بلوار آیت ا...طالقانی(خ صلح آباد) ، خ خبرنگار، خ خرد شرقی ،دفترنماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

کل بازدیدکنندگان
261321
بازدید امروز
49
افراد آنلاین
0
طراحی و اجرا پویاپردازان جنوب