علمای اهل سنت لبنان در جهت مخالفت با تحریم ها، با ایران اعلام همبستگی کردند

علمای اهل سنت لبنان در جهت مخالفت با تحریم ها، با ایران اعلام همبستگی کردند

image_pdfimage_print

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت به نقل از خبرگزاری تقریب(تنا)، علمای لبنان برای مخالفت با تحریم ها و فشار های آمریکا علیه ایران و در آستانه دوازدهمین سالگرد پیروزی جنگ ۳۳ روزه، نشستی در مقر جنبش امت در بیروت برگزار کردند.
در این نشست روحانیون دینی از جنبش توحید اسلامی، جنبش اصلاح و وحدت، کمیته سنی یاری مقاومت، انجمن جمعیت ها و شخصیت های اسلامی و جنبش امت حضور داشتند.
شیخ شعبان: جنگ استعماری آمریکا ادامه دار است
شیخ بلال شعبان دبیر کل جنبش توحید اسلامی لبنان پیروزی جنگ ۳۳ روزه را به امت اسلامی و مقاومت تبریک گفت و اشاره کرد: جنگ استعماری آمریکا علیه کشور های ما ادامه دار است و این جنگ با جنگ نظامی آغاز شد، سپس فرقه گرایی و نژادی و امروز با بعد اقتصادی روی خود را نشان می دهد.
شیخ یوسف: تحمیل تحریم علیه ایران، تجاوز جدیدی از سوی آمریکا است
شیخ طلال یوسف از طرف جنبش اصلاح و وحدت سخنرانی کرد و گفت: پایداری محور مقاومت، آمریکا و هم پیمانان آن را به مقابله با حامی اصلی مقاومت وادار کرده است.
وی افزود: لغو توافق هسته ای و تحمیل تحریم های اقتصادی علیه ایران، تجاوز جدیدی از سوی آمریکا است
شیخ بریدی: ایران علی رغم تحریم ها در مسیر خودکفایی است
شیخ ابراهیم بریدی عضو کمیته سنی یاری مقاومت اشاره کرد: ایران طی دهه های گذشته علی رغم انواع محاصره و تحریم هایی که با آن مواجه بود، رو به پیشرفت بود و به خودکفایی می رسید.
وی ادامه داد: مقاومت با انواع حمایت هایی که از جانب ایران دریافت کرد، توانست بزرگترین پیروزی ها را علیه دشمن اسرائیلی به دست بیاورد.
شیخ جبری: ایران مانع بقای آمریکا در عراق شد و در کنار سوریه ایستاد
شیخ عبد الله جبری دبیرکل جنبش امت گفت: ایران از زمان آغاز انقلاب اسلامی، حمایت خود را از مسئله فلسطین اعلام کرد و در آخر این ایران بود که مانع این شد که اشغالگران آمریکایی زمام امور عراق را به دست بگیرند.
وی افزود: این ایران بود که از مقاومت لبنان علیه رژیم صهیونیستی حمایت کرد و در کنار سوریه در جنگ علیه تروریسم ایستاد و ملت یمن را به دفاع از خود تشویق می کند.
شیخ جبری تاکید کرد: نباید فراموش کنیم که این ایران بود که “قرارداد قرن” را ناکام گذاشت و با شکست مواجه کرد.

بازدیدها: 106

درباره نویسنده

ارسال دیدگاه

تلفن : 077-33560757-8
پست الکترونیک : boushehr@dmsonnat.ir
آدرس : بلوار آیت ا...طالقانی(خ صلح آباد) ، خ خبرنگار، خ خرد شرقی ،دفترنماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

کل بازدیدکنندگان
146169
بازدید امروز
3119
افراد آنلاین
0
طراحی و اجرا پویاپردازان جنوب