عزت و عظمت مسلمانان در کنف اتحاد میسر می شود

عزت و عظمت مسلمانان در کنف اتحاد میسر می شود

image_pdfimage_print

شیخ احمدرضا کنعانی: رستگاری در ترجیح اطاعت خدا و پیامبر و عزت مسلمانان در اتحاد و نپذیرفتن سلطه کفار است.
شیخ احمدرضا کنعانی امام‌جمعه اهل سنت جزیره خارگ در خطبه های نماز جمعه ضمن اشاره به اهمیت ایمان، اظهار کرد: ایمان به‌عنوان عالی‌ترین خصلت نفسانی موجب هدایت و مورد تأکید فراوان قرآن قرار گرفته و به همین دلیل به کسب آن همواره توصیه و تصریح شده و ابزارها و راه‌هایی که می‌تواند آدمی را به این صفات نفسانی ارزشمند برساند، همانند تفکر و تعبد از جایگاه ویژه‌ای در اسلام و قرآن دارند.
خطیب جمعه با بیان اینکه ترجیح دادن آخرت بر دنیا، از جمله عواملی است که افراد با در نظر گرفتن آن می‌توانند زمینه رستگاری خود را در دنیا و آخرت فراهم کنند، اضافه کرد: اگر دنیا را به آخرت در اولویت قرار دهند، هم دنیا و هم آخرت را از دست می‌دهند.
وی در ادامه سخنان اضافه کرد: ترجیح و محبوبیت هشت چیز بر سه چیز که خود باعث ذلت انسانیت و ارزش‌های انسانی شده است، ترجیح پدران، فرزندان، برادران، همسران، قوم و قبیله، اموال به دست آورده، تجارت و بازرگانی و خانه هایی که می‌پسندید بر سه چیز ارزشمند خدا و پیامبرش و جهاد در راه خداست که در این صورت در انتظار عذاب خدا باشید.
شیخ کنعانی عزت را در استغنا و اتکال به قدرت پروردگار دانست و گفت: چرا مسلمانان به این درجه از ذلت و خواری رسیدند و کفار بر آنان تسلط یافته‌اند، بی‌شک با اتحاد و تمسک به حبل الهی مسلمانان قدرت برتر جهان خواهند بود.

بازدیدها: 46

درباره نویسنده

ارسال دیدگاه

تلفن : 077-33560757-8
پست الکترونیک : boushehr@dmsonnat.ir
آدرس : بلوار آیت ا...طالقانی(خ صلح آباد) ، خ خبرنگار، خ خرد شرقی ،دفترنماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

کل بازدیدکنندگان
154579
بازدید امروز
33
افراد آنلاین
0
طراحی و اجرا پویاپردازان جنوب