عاشورا اتفاق تلخی برای مسلمین است

عاشورا اتفاق تلخی برای مسلمین است

image_pdfimage_print

شیخ احمد کشتکار: جبرئیل در شأن اهل‌بیت بر پیامبر خدا(ص) فرود آمد و خبر داد که حسن و حسین سروران اهل بهشت هستند. نه تنها اهل بهشتند بلکه سرور و آقای جوانان اهال بهشت هستند و آن دو ریحانه های پیامبر و محبوب پیامبر بودند.
شیخ احمد کشتکار امام جمعه اهل سنت سهمو در خطبه های نماز جمعه با توجه به محرم و عاشورا گفت: حوادث بسیاری در طول تاریخ در روز عاشورا اتفاق افتاده است، اتفاقاتی که در کتب روائی بسیار مشهور است. از آن دست که می‌توان اشاره کرد پذیرفته شدن توبه حضرت آدم است. کشتی حضرت نوح در این روز آرام گرفت و در روز عاشورا ابراهیم خلیل الله از آتش نمرود نجات یافت و در این روز حضرت یوسف و یعقوب پس از چهل سال دوری یکدیگر را ملاقات کردند. و در این روز خداوند نیل را شکافت و موسی را نجات داد.
وی با شاره به فاجعه تلخ عاشورا اظهار کرد: سال ۶۱ هجری اتفاق تلخ بزرگی مسلمانان را فرا گرفت و آن شهادت امام ابی عبدالله الحسین(رض) سبط رسول الله(ص) پسر فاطمه زهرا(رضی الله عنها) سرور زنان بهشت است.
خطیب جمعه با بیان روایاتی که در کتب اهل سنت از برتری فرزندان پیامبر نقل شده است گفت:  در شأن امام حسین (رض) جبرئیل بر پیامبر خدا فرود آمد و خبر داد که حسن و حسین سروران اهل بهشت هستند. نه تنها اهل بهشتند بلکه سرور و آقای جوانان اهل بهشت هستند و آن دو ریحانه های پیامبر و محبوب دل پیامبر بودند.
وی گفت: امام بسیار شجاع بودند و در جنگ‌ها همراه پدرش امام علی بودند و در جنگ های جمل و صفین همراه ایشان بودند.
شیخ احمد کشتکار اظهار کرد: حضرت همراه با بيشتر خاندان خويش و بعضي ياران، پس از وداع با جدش پيامبر اكرم(ص) از مدينه به طرف مكه حركت كرد. آنچه امام انتخاب کرده بود، مکه بود، جایی امن که دست  یزید نتواند نواده رسول خدا (ص)‌ را در آنجا به شهادت برساند. مکه به حکم قرآن و حرم بودن، پوشش امنی داشت. وقتی کوفیان به امام نامه فرستادند  حضرت به آن سمت رفت.
وی در ادامه سخنان گفت: برخي ضمن دعوت از امام نوشته بودند كه اگر به دعوت آنها پاسخ مثبت ندهد، فردای قيامت شكايت او را به نزد پيامبر خدا خواهند نمود. امّا پس از آن‌كه فرستاده امام حسين، مسلم ابن عقیل را در كوفه ديدند، اگرچه در ابتدا به نشانه وفاداری با وی بيعت كردند، اما پس از تهديدهای عبيدالله  نه تنها مسلم بن عقيل را تنها گذاردند، بلكه همان دست‏های بيعت كننده، در كربلا  عليه امام حسين تبديل به شمشير شد.
وی اظهار کرد: عبیدالله بن زیاد و شمر با تجهیز ارتش در کربلا، هفتادتن از اصحاب امام و هفده تن از اهل بیتش را به شهادت رساندند.

بازدیدها: 131

درباره نویسنده

ارسال دیدگاه

تلفن : 077-33560757-8
پست الکترونیک : boushehr@dmsonnat.ir
آدرس : بلوار آیت ا...طالقانی(خ صلح آباد) ، خ خبرنگار، خ خرد شرقی ،دفترنماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

کل بازدیدکنندگان
173026
بازدید امروز
187
افراد آنلاین
0
طراحی و اجرا پویاپردازان جنوب