طلاب شیعه و سنی در جامعه امید و نشاط را گسترش دهند

طلاب شیعه و سنی در جامعه امید و نشاط را گسترش دهند

image_pdfimage_print

دبیر شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور گفت: طلاب شیعه و سنی امید و نشاط را در جامعه گسترش دهند و از جملات یأس آور بپرهیزند.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دبیرخانه شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت به نقل از خبرگزاری مهر، حجت‌الاسلام کاظم لطفیان صبح پنج‌شنبه در نشست علمای شیعه و سنی خراسان جنوبی اظهار کرد: در موضوع نفوذ دشمن علما دژ نفوذناپذیر جامعه و تکیه‌گاه مسلمان هستند که مسئولیت‌های متعددی بر عهده آنان است.
دبیر شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور بیان کرد: تبیین درست معارف دینی و اقامه حدود الهی ازجمله وظایف مهم علمای شیعه و سنی در جامعه امروز است.
لطفیان با اشاره به اینکه جهان تشنه معارف پیامبر (ص) است، ادامه داد: باید خود و جامعه خویش را به سیره و معارف پیامبر (ص) نزدیک کنیم چراکه خواست قرآن از علما و عموم مسلمانان است.
وی گفت: اسرائیلی‌ها با هزینه کردن ۵۰۰ میلیارد دلار می‌خواهند در عربستان شهر هوشمند در راستای اهداف خود بسازند که این اتفاقات جوامع اسلامی را از اهداف مبعث دور می‌کند.
دبیر شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور افزود: متأسفانه باج‌دهی برخی کشورهای اسلامی چون عربستان به استکبار موجب می‌شود که ترامپ به‌راحتی آنان را گاو شیرده خطاب کند.
لطفیان اظهار کرد: متأسفانه کشور عربستان گاه با پیوند با اسرائیل و آمریکا علیه کشورهای اسلامی اقدامات نادرست و شرمساری را انجام می‌دهد.
وی بیان کرد: استکبار امروزه به این نتیجه رسیده که بنیان‌های جامعه ایران جز با جنگ مذهبی از بین نمی‌رود و به‌راحتی در گفته‌های خود این مهم را بیان می‌کنند.
دبیر شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور بابیان اینکه باید آموزه‌های اسلام را بر سفره مردم بیاوریم، گفت: درس پیامبر اسلام (ص) برای مسلمانان عزت، مبارزه با ظلم و استکبار است.
لطفیان اظهار کرد: از نگاه مستکبران عالم دینی و اسلام؛ خوب آن اعتقادی است که در مسیر سازش با دشمن حرکت خود را ادامه دهد و کاری به موضوعاتی چون دشمن‌ستیزی نداشته باشد.
وی ادامه داد: جامعه هدف پیامبر اسلام (ص) برای هدایتگری تنها سرزمین حجاز و مردمی خاص نبود بلکه مأموریت ایشان سعادت کل بشریت در طول تاریخ است.
دبیر شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور گفت: تمدن سازی اسلامی با تأسی از رسول‌الله (ص) وظیفه امروز ما است.
لطفیان بابیان اینکه به‌واسطه تبلیغات دشمن ممکن است برخی مردم ناامید باشند، یادآور شد: هیچ طلبه شیعه و سنی نباید در راستای ناامید کردن مردم و ایجاد یأس قدم بردارد.

بازدیدها: 905

درباره نویسنده

ارسال دیدگاه

تلفن : 077-33560757-8
پست الکترونیک : boushehr@dmsonnat.ir
آدرس : بلوار آیت ا...طالقانی(خ صلح آباد) ، خ خبرنگار، خ خرد شرقی ،دفترنماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

کل بازدیدکنندگان
241139
بازدید امروز
151
افراد آنلاین
0
طراحی و اجرا پویاپردازان جنوب