ضرورت جامعه امروز ما عمل به امر به معروف و نهی از منکر است

ضرورت جامعه امروز ما عمل به امر به معروف و نهی از منکر است

image_pdfimage_print

شیخ جمعه عبداللهی: هرچه انسان نسبت به امر به معروف و نهی از منکر احساس مسئولیت کند اولا خود او از مشکلاتی که گریبانگیر جامعه است رهایی خواهد یافت و ثانیا دیگران را نجات خواهد بخشید.

شیخ جمعه عبداللهی در خطبه‌های‌ نماز جمعه این هفته مشکلات مسلمانان را دوری از قرآن کریم دانست وگفت: هرچه انسان به خداوند متعال ایمان داشته و نسبت به امر به معروف و نهی از منکر احساس مسئولیت کند اولا خود او از مشکلاتی که گریبانگیر جامعه است رهایی خواهد یافت و ثانیا دیگران را نجات خواهد بخشید.

وی با اشاره به آیاتی از قرآن اظهار کرد: «یاایها الرسل کلوا من الطیبات واعملوا صالحا». خطاب الهی به امت‌های پیشین و کنونی است که از چیزهای پاکیزه و حلال بخورند.

خطیب جمعه روایتی از پیامبر اکرم (ص) را مورد اشاره قرار داد و گفت: حضرت محمد مصطفی (ص) دراه به منزل برمی‌گشتند که دانه‌ای خرما پیدا کردند آن را برداشتند تا تناول کنند اما به این احتمال که ممکن است مال صدقه باشد آن را بر زمین گذاشت. بار دیگر امام حسین (ع) که خردسال و کودک بود خرما را از زمین برادشت پیامبر به او خطاب کردند آن را نخورد شاید مال صدقه باشد.

عبداللهی با بیان اینکه خوردن مال و رزق حلال در تربیت فرزندان تاثیر بسزایی دارد، خاطرنشان کرد: دنبال مال دیگران نباشیم سعی نکنیم مالی را که کسب می‌کنیم از راه‌های نامشروع همانند رشوه باشد.

بازدیدها: 107

درباره نویسنده

ارسال دیدگاه

تلفن : 077-33560757-8
پست الکترونیک : boushehr@dmsonnat.ir
آدرس : بلوار آیت ا...طالقانی(خ صلح آباد) ، خ خبرنگار، خ خرد شرقی ،دفترنماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

کل بازدیدکنندگان
261325
بازدید امروز
53
افراد آنلاین
0
طراحی و اجرا پویاپردازان جنوب