شکست دشمنان در گرو همدلی و انسجام مسلمین است

شکست دشمنان در گرو همدلی و انسجام مسلمین است

image_pdfimage_print

شیخ حسین افروز: جمهوری اسلامی ایران و ملت شریف ایران شیعه و سنی به رهبری حکیمانه حضرت آیت‌الله خامنه‌ای حفظه الله، در صف واحد قرار دارند.
شیخ حسین افروز امام‌جمعه اهل سنت شهر سیراف در گفتگوی کوتاه با خبرنگار دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر با اشاره به ارزش و جایگاه وحدت از منظر قرآن و سنت گفت: قرآن کریم ملل اسلامی را به‌سوی وحدت و تمسک به حبل‌الله دعوت می‌کند و از هرگونه تفرقه و دودستگی بر حذر می‌دارد.
وی افزود: شکی نیست که یکی از عوامل پیشرفت ملت‌ها و پیروزی آنان در اتحاد است. ما در عصری زندگی می‌کنیم که تمامی دشمنان برای نابودی اسلام هم‌پیمان و هم‌قسم شده‌اند و تمامی امکانات سیاسی و اقتصادی خود را برای سقوط اسلام از صحنه بین‌الملل به کار گرفته‌اند؛ بنابراین مسلمانان نیاز به وحدت دارند و بیش از هرزمان جامعه اسلامی به همکاری و مساعدت یکدیگر نیازمند است.
افروز بابیان اینکه هفته وحدت یعنی هفته اخوت و همدلی و انسجام، یادآور شد: رسالت نبی گرامی اسلام بر مبنای اتحاد و محبت و مودت است و لذا وظیفه همه مسلمانان است که این سیره پیامبر که از کلام‌الله و آیه واعتصموا بحبل الله برگرفته شده است از اختلاف و تفرقه پرهیز کنید.
وی اذعان کرد: اختلاف باعث نابودی امت‌هاست و هر قوم و ملتی که دچار اختلاف و نزاع شد از هم گسسته شده و دچار مشکلات بی‌شماری شدند.
وی با تأسی به حدیثی از رسول اکرم (ص) گفت: قال رسول‌الله: «من اصبح و لم یهتم بامورالمسلمین فلیس بمسلم» کسی که به فکر مشکلات برادران دینی خود نباشد مسلمان نیست. هرگونه حرکتی که موجب تفرقه میان صفوف مسلمانان باشد به ضرر اسلام است.
امام‌جمعه اهل سنت سیراف با اظهار اینکه هدف از وحدت یکی شدن مذاهب و از بین بردن دیگر مذاهب نیست، افزود‌‌: بلکه هدف نزدیک نمودن مذاهب مختلف به همدیگر با تکیه بر مشترکات و قرار دادن همه مسلمانان در صف واحد در برابر دشمنان قسم‌خورده اسلام بوده است.
وی گفت: علت فاصله میان مذاهب عدم آشنایی صحیح از مبانی فکری یکدیگر است. وحدت اسلامی نه یک رویا و خیال بلکه باور و اعتقادی راسخ و برگرفته شده از آموزه‌ها و نصوص قرآنی و روایی علما و اندیشمندان اسلامی است.
وی بابیان اینکه باید این درس شیرین و لذت‌بخش الهی را همگان بیاموزیم و به آن عمل کنیم اضافه کرد: حضرت امام علی (ع) می‌فرماید: امم پیشین تا مادامی‌که باهم ید واحده بودند همواره در حال پیشرفت و شکوفایی گام برداشته و باعزت و اقتدار زمام دار جهانیان شده‌اند.
شیخ حسین افروز در پایان گفتگو گفت: الحمدالله در کشور جمهوری اسلامی ایران عزیز ملت شریف ایران شیعه و سنی به رهبری حکیمانه حضرت آیت‌الله خامنه‌ای حفظه الله، در صف واحد قرار گرفته‌اند و هر لحظه که دشمنان اسلام قصد رخنه و ایجاد شکاف و اختلاف زده است در سایه وفاق و همدلی مسلمین، شکست خورده‌اند و تا زمانی که وحدت و اخوت برقرار و استوار است دشمن نمی‌تواند کوچک‌ترین آسیب و لطمه‌ای وارد کند. پس همگی به ریسمان خدا تمسک جویید و پراکنده نشوید.

بازدیدها: 267

درباره نویسنده

ارسال دیدگاه

تلفن : 077-33560757-8
پست الکترونیک : boushehr@dmsonnat.ir
آدرس : بلوار آیت ا...طالقانی(خ صلح آباد) ، خ خبرنگار، خ خرد شرقی ،دفترنماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

کل بازدیدکنندگان
154712
بازدید امروز
166
افراد آنلاین
0
طراحی و اجرا پویاپردازان جنوب