شأن سیاست گذاری شورای عالی حوزه باید تقویت شود

شأن سیاست گذاری شورای عالی حوزه باید تقویت شود

image_pdfimage_print

دبیر شورای عالی حوزه های علمیه بر لزوم تقویت شأن سیاست گذاری این شورا تاکید کرد و از دیدارهای جداگانه خود با مراجع تقلید خبر داد.
به گزارش مجمع نمایندگان طلاب، اعضای هیأت رئیسه مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم با آیت الله حسینی بوشهری، دبیر جدید شورای عالی حوزه های علمیه دیدار کردند.
آیت الله حسینی بوشهری ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت سیدالشهداء علیه السلام، اظهار داشتند: واقعیت امر این است که بنده هیچ ذهنیتی نسبت به انتخاب به عنوان دبیری شورای عالی حوزه نداشته و در آن جلسه مواجه با این مسئله شدم و با نظر اعضای شورا، این مسئولیت را پذیرفتم و امیدواریم بتوانیم گام های مؤثری برای حوزه های علمیه برداریم.
معاون جامعه و روحانیت جامعه مدرسین حوزه علمیه قم تصریح کرد: بنده در دیداری که روز گذشته با آیت الله استادی داشتم، ایشان بسیار بامحبت برخورد کرده و ابراز خوشحالی از این انتخاب داشتند؛ همچنین ملاقات های جداگانه با آیات عظام مکارم شیرازی، صافی گلپایگانی، نوری همدانی و جوادی آملی داشته و این بزرگان در این ملاقات ها به بهترین وجه، کریمانه و امیدوارانه نسبت به آینده اظهار امید داشته اند و برنامه داریم خدمت بقیه مراجع نیز برسیم.
آیت الله حسینی بوشهری بیان داشت: شأن اولیه شورای عالی حوزه های علمیه، سیاست گذاری است که باید تقویت شود تا چتری بر کارهای اجرایی حوزه بوده و مشورت هایی انجام شود.
وی اظهار داشت: درباره مجمع نمایندگان طلاب هم باید عرض کنیم که از حضور شما بزرگواران در رأس کار خوشحال بوده و اظهار آمادگی می کنیم که بر مصوبات این مجمع عنایت و اهتمام داشته باشیم؛ بنده خود را عضو افتخاری مجمع نمایندگان طلاب می دانم و آماده مشورت دهی هستیم.
وی در بخش دیگر از سخنان خود با اشاره به وظایف مجمع نمایندگان طلاب، بیان داشت: سرمایه گذاری بر روی مسائل اخلاقی از ضروریاتی است که نمایندگان طلاب باید بر روی آن برنامه داشته باشند؛ چراکه ما در حوزه ای زندگی می کنیم که کم آن نیز زیاد است؛ بنابراین اگر به موارد کم و محدودی از بی اخلاقی ها هم برخورد کنیم، پذیرفتنی نیست و باید اصلاح شود.
دبیر شورای عالی حوزه های علمیه اظهار داشت: امروز فضای مجازی، آفتی جدی در جامعه است که کنترل آن سخت شده و باید برای آن برنامه داشت.
آیت الله حسینی بوشهری خاطرنشان ساخت: ضرورت دیگر، مسائل سیاسی و اعتقادی است که باید مراقب افراد زاویه دار از انقلاب بوده تا طلاب ما بی تفاوت نسبت به نظام رشد نکنند. شما اعضای هیأت رئیسه می توانید با برگزاری جلسات با اساتید، نکات لازم را گوشزد کنید تا طلابی انقلابی پرورش پیدا کنند.

مجمع نمایندگان در کنار شورای عالی حوزه است
حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسینی نژاد، رئیس مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم نیز در این دیدار گفت: انتخاب جنابعالی به‌عنوان دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه را تبریک عرض کرده و از این انتخاب بسیار خرسندیم. به‌طورقطع و یقین با توجه به سابقه درخشانی که در مدیریت حوزه از حضرت‌عالی سراغ داریم الحمدالله در این سمت موفق خواهید بود و در همین جلسه اعلام می‌کنیم مجمع نمایندگان طلاب نیز در کنار شما بوده تا بتوانیم اهداف و توقعات رهبر معظم انقلاب و مراجع عظام تقلید، نظام و مردم محقق شود.
وی ابراز داشت: مجمع نمایندگان در دوره جدید خود با افرادی جوان‌تر فعالیت خود را آغاز کرده که اکثریت این عزیزان از اساتید و نخبگان حوزه بوده و دغدغه آن‌ها رسیدگی به مشکلات طلاب هست و از هیچ تلاشی فروگذار نیستند. امیدواریم با برنامه‌ریزی بهتر برای آنان بتوانیم دستاوردهای مناسب و درخور شأن حوزه و طلاب داشته باشیم.
وی افزود: مجمع نمایندگان طلاب آمادگی خود را جهت همکاری و همفکری و تعامل با تمام نهادهای حوزوی بالخصوص شورای عالی حوزه اعلام می‌دارد و آنچه که از حضرت‌عالی و مجموعه شورای عالی انتظار می‌رود این است که شورای عالی با حمایت از مصوبات مجمع نمایندگان طلاب ما را در خدمت‌رسانی به طلاب یاری فرماید.

جلوی موازی کاری‌ها در حوزه باید گرفته شود
حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید جلال رضوی مهر نائب رئیس اول مجمع نمایندگان هم در این نشست ابراز داشت: در حال حاضر امید دوباره‌ای در بدنه حوزه و مرجعیت نسبت به انتصاب جنابعالی به‌عنوان دبیر شورای عالی حوزه شکل‌گرفته که جای خوشحالی است.
وی خاطرنشان ساخت: باید جلوی فعالیت‌های موازی در حوزه گرفته شود؛ چراکه بودجه حوزه درحرکت‌های موازی خرج می‌شود و می‌توان با نظارت بیشتر این مشکلات را مرتفع کرد.
نائب رئیس اول مجمع نمایندگان طلاب تصریح کرد: بنیاد موقوفات حوزوی باید در حوزه راه‌اندازی شود تا از بودجه دولت بی‌نیاز باشیم.

لزوم توجه شورای عالی به طرح‌های ارسالی از سوی مجمع نمایندگان
وی اظهار داشت: بازبینی طرح‌هایی که از سوی مجمع نمایندگان طلاب و فضلا به شورای عالی حوزه ارسال شده از ضروریاتی است که باید پیگیری شود و امیدواریم با دستور جنابعالی مجدد به جریان بیفتد؛ چراکه به نفع حوزه است.
نائب رئیس اول مجمع نمایندگان طلاب ابراز داشت: ایجاد صندوق پیشنهادات در مدرسه علمیه دارالشفا از دیگر ضروریت هاست تا بتوانیم از نظرات طلاب بهترین استفاده را داشته باشیم.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیدعلیرضاتکیه ای، نایب‌رئیس دوم مجمع نمایندگان طلاب نیز در این نشست گفت: امیدواریم از حضور جنابعالی در جلسات مجمع نمایندگان بهره ببریم تا نمایندگان با توصیه‌ها و مسائل مربوط به حوزه از نزدیک آشنا شوند.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد سعیدی، منشی اول مجمع نمایندگان طلاب نیز در این نشست ضمن تبریک انتخاب حضرت آیت‌الله بوشهری به‌عنوان دبیر جدید شورای عالی حوزه‌های علمیه بیان داشت: امروز کنترل گروه‌هایی از طلاب با نظراتی خاص، کاری سخت است که نظرات بزرگان حوزه می‌تواند راهگشا باشد.

حوزه به جوان‌گرایی نیاز دارد
حجت‌الاسلام‌والمسلمین رضوانی نسب، منشی دوم مجمع نمایندگان طلاب نیز در این نشست ابراز داشت: نیازمند حضور جنابعالی در مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم هستیم تا بتوانیم استفاده بیشتری داشته باشیم.
وی خاطرنشان ساخت: حوزه نسبت به برخی از انتخاب‌ها و انتصاب‌ها در سطح ملی عقب است که انتظار داشتیم که حوزه ورود جدی‌تری داشته باشد. امروز حوزه نیز نیازمند جوان‌گرایی است تا بتوانیم شاهد حضور افرادی فعال‌تر باشیم.

بازدیدها: 69

درباره نویسنده

ارسال دیدگاه

تلفن : 077-33560757-8
پست الکترونیک : boushehr@dmsonnat.ir
آدرس : بلوار آیت ا...طالقانی(خ صلح آباد) ، خ خبرنگار، خ خرد شرقی ،دفترنماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

کل بازدیدکنندگان
154577
بازدید امروز
31
افراد آنلاین
0
طراحی و اجرا پویاپردازان جنوب